Samir S. - winny i skazany na dożywocie

18
29.03.2016
Samir S. - winny i skazany na dożywocie
Za zabójstwo trzyosobowej rodziny w Gdańsku sąd skazał Samira S. na dożywocie (fot. arch. KWP w Gdańsku)
Po trwającym dziewięć miesięcy procesie Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Samira S., oskarżonego o zabójstwo trzyosobowej rodziny, na dożywocie. Zdaniem sądu, jego wina nie budzi wątpliwości. Wyrok nie jest prawomocny.
33-letni Adam K., jego 30-letnia żona i ich 16-miesięczna córeczka - wszyscy zostali zastrzeleni z pistoletu w mieszkaniu przy ul. Długiej w Gdańsku. Do tragedii doszło 13 marca 2013 r. Samira S. policjanci zatrzymali dzień później przy ul. Władysława IV w Elblągu, gdzie mieszkał od 20 lat. Mężczyzna był już spakowany i przygotowywał się do wyjazdu z Polski. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli pistolet walther, z którego (zdaniem biegłych) padły strzały, oraz przedmioty pochodzące z miejsca zbrodni - broń, którą kolekcjonował Adam K., telefony i laptop.
   Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku przez dziewięć miesięcy. Odbyło się 14 rozpraw, przesłuchano 31 świadków zgłoszonych przez prokuratora i obrońcę. Swoje opinie przedstawiło także kilkunastu biegłych, m.in. z zakresu medycyny sądowej, psychiatrii, psychologii, balistyki i informatyki. Samir S. nigdy nie przyznał się do winy.
   Ostatecznie sąd uznał, że wina nie budzi wątpliwości i skazał mężczyznę na dożywocie. Wyrok nie jest prawomocny.
   
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
i teraz wszyscy będą utrzymywać darmozjada
(2016.03.29)
jak tych w sejmie i senacie
(2016.03.29)
dzieciobójca, już się tym śmieciem zajmą współwięźniowie. oby nigdy nie ujrzał błękitu nieba.
rufioo (2016.03.29)

info

17  
  1
Dlatego jestem za karą śmierci albo za warunkami w więzianiach jakie panują np w krajach ameryki południowej czy łacińskiej tam wyrok 10 lat więzienia = kara śmierci, nikt nie przeżyje dłużej a u nas taki bandzior ma lepsze warunki niż uczciwie pracujący ale za najniższa krajową czy emeryt który uczciwie przepracował 40 lat życia. Polska państwem prawa. .. akurat.
(2016.03.29)
Będzie żył bandyta pod celą jakieś 30 lat na koszt podatnika. Koszty wygeneruje 2500 PLN miesięcznie to daje 30 000 PLN rocznie. Koszt bandyty w przeciągu 30 lat :30x30 000PLN to jest 900 000PLN. Pocisk kaliber 9 mm Parabellum kosztuje 3,50 PLN. Kalkulacja prosta
zssypt (2016.03.29)
przez 20 lat policja trzepała gacie otępionym ludziom więc nie mieli czasu poszukać takich indywiduów
(2016.03.29)

info

1  
  0
Spokojnie to nie koniec, jeszcze będzie apelacja i znów sprawa wróci do rozpatrzenia.
(2016.03.29)

info

3  
  1
Ale 500 zl na dziecko to dla niektórych marnotrastwo pieniędzy. .
(2016.03.29)
do pana niewiadomo kogo widze ze masz odj.. kryminal jak wiesz jak tam jest
(2016.03.29)

info

1  
  0
Czy nie lepiej go deportowac do Rosja? Tam by dostał dożywotnia kamieniolomy a nie u nas jedzonko, internet i bilard za nasze pieniądze. Przecież teraz wszystkie ruskie bandziory będą przyjeżdżać do Polski. Taki raj. Kogoś zabić i wczasy do emerytury.
(2016.03.29)

info

7  
  0