13
29.12.2011

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ciemno wszędzie i do tego głupie ględzenie. Fachowcu od ściemniania - ad rem, zur Sache!! I to szybciutko - wyjaśnij spór o krawężniki, wyjaśnij idiotyczny spór o szerokość bruku jezdnego na Starym Rynku, o szerokość fug w tym bruku, o kostkę strzegomską, która dzisiaj doprowadza do pasji lokalnych brukarzy, o tandentną numerację posesji na Starego Rynku, o zachowanie przegniłych i zwapnionych fundamentów, o zegar Ortvina Runde na Bramie Targowej /Po co? Przecież wg tej prof. z UWM - tam zegara nigdy nie było!/ A dlaczego tej prof. z UWM tak szybko podziękowano w Malborku? A ta jej konferencja z końca XIX wieku była tak udana jak jej książka o odbudowie zespołów staromiejskich w Polsce Płn. i Zach. /akurat tereny przydielone nam po 1945 roku/ - W opracowaniu, które zalega do dzisiaj na Świetego Ducha, gdzie jest totalny misz-masz, gdzie między innymi ta prof. raz podaje dawne nazwy niemieckie a raz nie - bo i lekko nawiedzony teoretyk/ trzyma się z dala od zabudowy na Starym Mieście. .. Prosimy o konkrety a nie pisanie hagiografii osobie, która na to w ogóle nie zasługuje.
ględzenie, czyli ściemianie. (2011.12.30)

info

0  
  0
Jak on podpisał swój post? Ględzenie czyli ściemnianie. Dokładnie. Nic ując, nic dodac!
(2011.12.31)

info

0  
  0
Rzeczywiście M. L. -Hofmann ma w swoje książce spore problemy z właściwym nazewnictwem nie tylko ulic ale też obiektów zabytkowych. Ma problemy z odróżnieniem Mostu Wysokiego od Mostu Niskiego - zob. strona 373 /w wersji niemieckiej/, myli o 6 lat datę pożaru Mostu Wysokiego a o 2 lata jego otwarcie po pożarze. Na stronie 392 M. -L. Hofmann myli Resursę Mieszczańską /Bürgerressource/ z Resursą Humanitas, myli cesarza Wilhelma I z królem Fryderykiem Wilhelmem etc. etc.
szkoda słów./. (2012.01.03)

info

0  
  0