Pijany kierowca potrącił pieszą na pasach

38
26.11.2011
Pijany kierowca potrącił pieszą na pasach
fot. Witold Sadowski
Dziś (26 listopada) około godz. 13.45 na skrzyżowaniu Al. Grunwaldzkiej z ul. Komeńskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. W pierwszym pijany kierujący potrącił na przejściu dla pieszych młodą kobietę. W drugim doszło do stłuczki trzech pojazdów osobowych. Karetka pogotowia ratunkowego zabrała ranną pieszą do szpitala. Zobacz więcej zdjęć.
Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu policjanci do obu zdarzeń doszło praktycznie w jednym czasie. Kierujący pojazdem volkswagen golf jadąc Al. Grunwaldzką od strony ul. Sadowej potrącił na przejściu dla pieszych 24-letnią kobietę. Z zeznań świadków wynika, że piesza opuszczała pasy idąc w kierunku ul. Komeńskiego. Jeden z przechodniów widział wysiadającego kierowcę golfa z pojazdu i jak nam powiedział - mężczyzna ledwo trzymał się na nogach. Policjanci przebadali 57-letniego sprawcę potrącenia na trzeźwość. Początkowo mężczyzna miał ogromne problemy z dmuchaniem w alkomat - brakowało mu sił... Gdy mu się to udało wynik badania był jednoznaczny: blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie! Ranną kobietę z ogólnymi obrażeniami ciała karetka pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala.
   [fotoc]
   Drugie zdarzenie miało miejsce na tym samym skrzyżowaniu tuż po potrąceniu pieszej. Brały w nim udział trzy pojazdy jadące Al. Grunwaldzką od strony centrum miasta. Jak się dowiedzieliśmy kierowcy jadący w kierunku ul. Sadowej widząc potrącenie zaczęli zwalniać. Wiele aut się zatrzymało. Tuż przed skrzyżowaniem Grunwaldzka-Komeńskiego młody mężczyzna kierujący audi 80 nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w stojące przed nim suzuki swift kierowane przez kobietę. Siła uderzenia była na tyle duża, że suzuki przesunęło się do przodu i uderzyło w poprzedzający je pojazd volkswagen sharan. W tej kolizji na szczęście nikt nie ucierpiał. Pomocy ambulatoryjnej udzielono na miejscu jedynie kierującej suzuki. Sprawca zdarzenia został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 500 zł. i otrzymał 6 punktów karnych.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Potrącenie na przejściu powinno być karane wyrokiem skazującym bez zawieszenia. Trzy lata minimum
Pieszy (2011.11.26)

info

0  
  0
dozywocie fraje. .. dajcie!!!bedzie pijany leszcz jezdzilll!!!won do wiezienia!!!
(2011.11.26)

info

0  
  0
NEBraska rządzi !!!
(2011.11.26)

info

0  
  0
za jazdę po pijaku powinna być odsiadka
(2011.11.26)

info

0  
  0
Za jazdę po pijaku powinno być oskarżenie o usiłowanie morderstwa.
(2011.11.26)

info

0  
  0
Dozywotnie zabranie prawa jazdy, wyrok wiezienia i opublikowanie twarzy tego pijaka!!!!! A leszcze z audi nie perwszy raz dzwona wyhaczyli jak to widac po blotnku hehehe Co za barany !!!
(2011.11.26)

info

0  
  0
Stłuczkę maja przy samym sklepie z częściami :)
(2011.11.26)

info

0  
  0
audi 80,sharan - ok, ale to w środku to nijak mi suzuki swift nie przypomina.
.. (2011.11.26)

info

0  
  0
choć rzeczywiście tak jest opisane
.. (2011.11.26)

info

0  
  0
karać surowo jeb. .. ch pijaków. do pudła z nimi nawet za najmniejsze wykroczenie
DOBRODUSZNY (2011.11.26)

info

0  
  0