Polski telewizor z 23-calowym ekranem

11
11.11.2011
Warszawskie Zakłady Telewizyjne pracują nad zbudowaniem telewizora najwyższej klasy - czytamy w Głosie Elbląga z 11 listopada 1961 roku.
Odbiornik ten posiadać ma kineskop o przekątnej 23 cale i kącie odchylenia wiązki elektronów równym 110 stopni. Mimo dużego ekranu będzie to więc odbiornik bardzo "płaski". Nowy telewizor wykonany zostanie na schematach drukowanych i otrzyma zespół urządzeń automatyzujących dostrojenie, ostrość obrazu, jasność i szereg innych parametrów. Prototyp telewizora gotów będzie w roku przyszłym. W następnych latach stanie się on obok 21-calowego "Wawela" szeroko używanym odbiornikiem telewizyjnym.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Fajnie się to czyta.
Miszkurka2000 (2011.11.11)

info

0  
  0
to były czasy, w tamtym czasie azjaci dopiero myśleli czy zejść z drzew na ziemię-a dziś!!!?
WZT (2011.11.11)

info

0  
  0
lol 21'' Wypas :)
Wredny (2011.11.11)

info

0  
  0
To był lampowyRUBIN i jego "kopia"ELEKTRON na radzieckiej technologii, pokazujący obraz w kolorze, SECAM. Ważył ten telewizor "tylko"70kg i wiele mieszkań puścił z dymem, bo miał błąd technologiczny. Przy przegrzaniu zapalał się i wybuchał.
telewizor (2011.11.11)

info

0  
  0
Co Ty pieprzysz za głupoty ? Jaki RUBIN ? Przecież wtedy jeszcze nie było koloru w TV.
(2011.11.11)

info

0  
  0
Mylisz się. Kolor był. .. czarny i biały. To w/g Ciebie nie kolor?
(2011.11.12)

info

0  
  0
Pierwszy "kolorowy" Rubin wyprodukowano w 1967,w Polsce emisja programów w kolorze próbnie rozpoczęła się w 1970,na stałe w 1971.
(2011.11.12)

info

0  
  0
upolityczniona gazeto internetowa lepiej napiszcie coś o osiągnięciach i mądrych decyzjach jaśnie nam panującego grzegorza
(2011.11.12)

info

0  
  0
To Ty się mylisz, w potocznym języku " czarno - biała " TV to nie " kolorowa " TV a może po prostu jesteś daltonistą i nie widzisz róznicy, tylko w takim przypadku nie zwracaj uwagi innym.
(2011.11.12)

info

0  
  0
To był chyba "KLEJNOT"
ELDAGA (2011.11.12)

info

0  
  0