A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Innym częstym zarzutem wrogów jest zarzut o upolitycznienie Owsiaka. Prezes fundacji jako osoba prywatna korzysta z konstytucyjnej wolności słowa. Może angażować się w kampanie wyborcze, startować w wyborach czy publicznie popierać konkretne ugrupowania. W Statucie Fundacji WOŚP nie ma zapisów nakładających na Prezesa Zarządu obowiązek apolityczności ani zakazujących mu wyrażania poglądów politycznych. Polskie prawo nie nakłada na członków zarządów NGO obowiązku neutralności politycznej. Upolitycznienie Kościoła prawicowych pomyleńców nie boli ale od Owsiaka wymagają zachowania - My będziemy pluć na Ciebie tak jak plujemy już 34 lata a Ty masz buzię w kubeł wsadzić, milczeć i być apolityczny. Ale sobie obłudnie wykombinowali ten "argument".
Inne zarzuty. To zjawisko psychologiczne i propagandowe, znane jest jako «iluzoryczny efekt prawdy». Kłamstwa z dużą częstotliwością powtarzane to fundament iluzorycznego efektu prawdy. Pomówienia, insynuacje, sugestie wynikające chyba z przekonania, że jak nasi kradli to i on musi. My to wiemy choć nigdy niczego nikt Owsiakowi nie udowodnił. Jest uczciwy i to dla prawicy jest nie do zniesienia.
I na koniec podsumowania zachowań wrogów. WOŚP popiera 70-75% Polaków. Prawicy brakuje argumentów do zniechęcenia Polaków do WOŚP i Owsiaka. Jak brakuje argumentów zaczyna się przemoc. Do Owsiaka kierowane są liczne groźby karalne oraz działania o charakterze nienawistnym. Otrzymuje wiadomości z groźbami zabójstwa. Niektóre groźby dotyczą także jego rodziny. W mediach społecznościowych pojawiają się wpisy zachęcające do ataku na prezesa Fundacji WOŚP lub oferujące nagrody pieniężne za jego zabicie. Analizy wskazują na regularne "maszyny hejtu" ale ktoś tym zarządza. Ogrodzenie letniskowego domu Jerzego Owsiaka zostało zdewastowane wulgarnymi napisami na początku kwietnia 2025 roku. Na początku 2025 roku prokuratura prowadziła ponad 10 postępowań dotyczących gróźb i nawoływania do zabójstwa Owsiaka. Owsiak już chyba długo tego nie wytrzyma. Dziwię się, że jeszcze wytrzymuje. Odważny człowiek ale czy odważy się na kolejne granie?
@Czerwony - czy to juz wszystko co zdołałeś skopiowac z neta?
On juz nagle przestal sie jakac
No i za rozlozenie i koszt sceny 1000tys zl jeszcze zaplacimy czyli plus 1000tys zl do puli
@Czerwony - Uczciwy człowiek nie unika odpowiedzi na pytania bo nie ma czego ukrywać. Ta zbiórka nie jest jego prywatną, ale publiczną.