A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Przed 1200 rokiem też?
Mazury w niemieckiej niewoli? Dzisiejsze Mazury przed 1945.rokiem do Polski bezpośrednio nie należały nigdy. Przez 132 lata od 1525 r. do 1657 r. były pośrednio zależne, jako terytorium lenne, pod bezpośrednią władzą książąt pruskich. Wcześniej, po podbiciu zamieszkałych przez Prusów ziem należały do państwa krzyżackiego - do Hołdu Pruskiego, a później, po traktatach welawsko-bydgiskich do niemieckiego Księstwa, potem Królestwa Prus, a po zjednoczeniu Niemiec do Cesarstwa Niemieckiego.
PAMIĘTAJCIE : "Historia niczego i nikogo nie uczy, są jedynie Ci, co NIE ODROBILI lekcji z historii !". Sądząc po niektórych komentarzach rzeczywiście jest dużo osób, które nie odrobiły lekcji z historii. A przy okazji nie odrobili oni lekcji z ortografii języka polskiego. Jeśli nawet nie lubisz jakiejś nacji to ortografia jednoznacznie nakazuje Ci pisać ich nazwę z DUŻEJ LITERY !, a więc Niemcy, a nie "niemcy", Rosjanie, a nie "rosjanie" czy też Somalijczycy, a nie "somalijczycy". I nie ma tu żadnego "zmiłuj się", jest jedynie "pała" z ortografii.
i wtedy przyszedl Juliusz Marek i jeszcze zeby bylo mało redaktorzy portelu
@Jelejewej - Ale co mają Somalijczycy do naszych ziem, niech się martwią o Mogadiszu.