34
01.09.2024

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Chciałbym, żebyśmy w następnych miesiącach zrobili taką urzędową spowiedźPOwszechną - DTusk na spotkaniu w Gdańsku w 44.rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych... wyznanie grzechów będzieKopertowe czyInternetowe?a rozgrzeszenie obligatoryjne dla wszystkich czy dla koalicji13grudnia?
donCichot (2024.09.02)

info

3  
  0
Rok szkolny w 1939 roku zaczynał się 4 września, gdyż 1 IX wypadał w piątek, więc mimo, że wówczas soboty nie były wolne, ówczesne Ministerstwo Oświaty i Wyznań ustaliło datę rozpoczęcia nauki na poniedziałek 4 września (potem to samo ministerstwo przedłużyło wakacje do 15 września). Należy pamiętać, że w wielu opowieściach naszych przodków pojawiają się różne mylne informacje. Być może ten członek rodziny udawal się do szkoły 4 września, ale z racji upływu czasu mógł to kojarzyć ze zwyczajową datą rozpoczęcia roku szkolnego, albo po prostu jego rodzice nie pamiętali o tym i wysłali go szkoły wlaśnie 1 IX. Ponadto obieg informacji w tamtym czasie był słaby i być może nie wszyscy wiedzieli o tych zmianach terminów. W dokumentach historycznych zawarte są te decyzje ministerstwa. Jak słaby był wtedy dostęp do bieżących informacji może świadczyć chociażby fakt, że wyznaczony na dowódcę frontu południowo- wschodniego generał Kazimierz Sosnkowski o agresji ZSRR na Polskę dowiedział się dopiero w dniu 18 września, kiedy jego żołnierze przejęli ulotkę zrzuconą przez lotnika. Taką formę informowania polecił Wódz Naczelny. To zdarzenie generał Sosnowski opisał w swoich wspomnieniach.
Uważaj kolego (2024.09.02)
tobie o ortografii ktoś kazał zapomnieć
(2024.09.02)
@Polexit - Czyżby nie chcieli udostępniać miejsca na tępą propagandę w stylu Jacusia Kurskiego i stąd to śnięte oburzenie ? GM bardzo współczuje... to doprawdy niesłychane !
GłębokaMyśl (2024.09.03)