A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@N. - Człowieku zrozum że za Tuska był kryzys OGÓLNOSWIATOWY. To i tak przeszliśmy przez niego w miarę łagodnie. Rząd Tuska pozostawił po sobie kupę kasy, która miała być przeznaczona na inwestycje a pis wszystko przejadł i przy okazji rozkradł i zostawił NAM dług. Kumasz?!
Zaklady Zigilt und Lemke mieściły się przy obecnej ulicy Bożego Ciała (Blacharskiej), gdzie aktualnie jest Seminarium Duchowne. Po 1945 roku na jej bazie utworzono Warminską Fabrykę Wyrobów Metalowych, a po jej likwidacji w 1952 roku istniał tam Zespół Szkół zawodowych.
Mądre i wartościowe słowa... Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Ciekawy tekst. Więcej powinno być takich na portelu
Odniesienia do poganstwa i tyle
@Am. - Trzeba być bardziej precyzyjnym: Seminarium mieści się na dwóch parcelach, na których jedna była siedzibą firmy Zigilt und Lemke, czyli też powojennej "Blaszanki", a potem ELSIN-u (pędzle i szczotki). Drugi budynek, to była siedziba szkoły św. Mikołaja, a po wojnie szkoły zawodowej.
Przeczytalem wszystkie komentarze i co nadal nikt nie nie wie, co mieściło się przed wojną w tym budynku i kto był jego właścicielem. Ba nawet jak dotąd nikt nie poinformował o jego historii powojennej. Oj elblążanie słabo, słabo. My warszawiaki o naszych chałupach wiemy wszystko.
@warsiawiak - Warszafka Sz, P. była zawsze polska stąd nasza/wasza wiedza o każdej ruderze na terenie stołecznego miasta. Elbląg przez prawie dwa wieki był niemiecki archiwalia albo zaginęły, wywiezione zostały przez niemców lub zniszczone przez krasnoarmiejców, stąd ograniczenia w wiedzy o mieście. Nawet gruzy Elbląga powędrowały do stolycy. Dlatego nie pojmuję uszczypliwego tonu waćpana....
Jestem zawiedziony.... P.Wyszyński nie odczytał z tej fasady symbolicznych treści dotyczących wkładu w "rozwój" miasta "bohaterskiej" armii czerwonej? Brak mi tego wątku w tej interpretacji P. Karolu...