Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

30
04.03.2023
Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić
fot. Anna Dembińska
Stare sportowe powiedzenie nadal aktualne. Olimpia Elbląg mogła prowadzić z Pogonią 2:0, ale nie wykorzystała rzutu karnego. Kilka minut później goście wyrównali i pierwszy w tym roku mecz na A8 zakończył się podziałem punktów. Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1:1. Zobacz zdjęcia.

Z poczuciem niedosytu opuszczali dziś Stadion Miejski w Elblągu kibice Olimpii Elbląg Żółto-biało-niebiescy do 65. minuty powinni zamknąć mecz i cieszyć się ze zwycięstwa. Tymczasem seria niefortunnych zdarzeń spowodowała, że zdobyli tylko jeden punkt, a mogli ten mecz zakończyć i z zerowym dorobkiem.

Pierwsza część spotkania z Pogonią Siedlce to typowy mecz walki. W 14. minucie gospodarze przeprowadzili przepiękny kontratak. Jakub Branecki pobiegł lewym skrzydłem, podał do Mariusza Gabrycha, ten w polu karnym poradził sobie z byłym kapitanem Olimpii Tomaszem Lewandowskim i nie dał szans strzegącemu bramki Pogoni Maciejowi Kikolskiemu.

W 37. minucie Jakub Branecki nie wykorzystał doskonałej okazji doi podwyższenia wyniku. Po dośrodkowaniu z prawej strony młody napastnik posłał piłkę nad poprzeczką.

Na przerwę Olimpijczycy mogli zejść w dobrych humorach. A po przerwie... bohaterem Pogoni został bramkarz. Maciej Kikolski popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, które uchroniły jego zespół od straty bramki. W 62. minucie Yan Senkevich posłał piłkę nad bramką, cztery minuty później Białorusin w sytuacji „sama na sam“ z bramkarzem trafił właśnie w niego. W 60. minucie Mariusz Gabrych był blisko zdobycia drugiego gola, po efektownej interwencji bramkarza wynik się jednak nie zmienił.

Goście w zasadzie odpowiedzieli tylko groźnym strzałem z rzutu wolnego w wykonaniu byłego Olimpijczyka Damiana Szuprytowskiego. Andrzej Witan poradził sobie jednak z tym zagrożeniem.

W 65. minucie Tomasz Lewandowski w polu karnym sfaulował Jakuba Braneckiego i wydawać się mogło, że starania gospodarzy w końcu zostaną zakończone sukcesem. Niestety, Yan Senkevich trafił w słupek, dobitka wpadła do bramki, ale sędzia gola nie uznał.

I wtedy zadziałało stare piłkarskie porzekadło, jak to mszczą się niewykorzystane sytuacje. W 68. minucie w roli głównej wystąpił były pomocnik Olimpii Cezary Demianiuk i na tablicy wyników pojawiło się 1:1. Kilka minut później mogło być 2:1 dla gości, na szczęście piłka odbiła się od słupka, a dobitka była mocno niecelna.

- W drugiej połowie to my przejęliśmy inicjatywę, zagraliśmy tak, jak powinniśmy zagrać. Bardziej odważnie niż w pierwszej części spotkania - podsumował mecz Marek Saganowski, trener Pogoni Siedlce.

- Ja ten mecz widziałem trochę inaczej. Druga połowa była jedną z najlepszych połów, jaka widziałem w Olimpii Elbląg. Jeśli jest to średni dzień, to taki mecz musi się zakończyć wynikiem 3:0, jeśli jest dobry - to 5:0. Kończy się 1:1, dla nas to jest porażka. Przeciwnik w drugiej połowie oddał jeden celny strzał i trafił w słupek, który jako celny się nie liczy - tak przebieg drugiej części meczu skomentował Przemysław Gomułka, trener Olimpii Elbląg.

W następnej kolejce podopieczni Przemysława Gomułki zmierzą się w Olsztynie z miejscowym Stomilem.

 

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 - Gabrych (14, min.). 1:1 - Demianiuk (68. min.)

 

Olimpia: Witan - Piekarski, Kuczałek, Sarnowski, Jakubczyk, Stefaniak (83‘ Wierzba), Czernis, Jóźwicki (83‘ Famulak), Senkevich (72‘ Stasiak), Gabrych (72‘ Rajch), Branecki

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Gdzie ta 1 Liga nie dla Elbląga
Elb (2023.03.04)

info

20  
  21
Buahhhaaaaa. Murawy nie było grzanej i nie wyszło
Ktocopocoijak (2023.03.04)

info

18  
  28
Jednym słowem szkoda wygranego meczu i teraz OE trzeba wygrać z olsztynem!!!!!
(2023.03.04)

info

32  
  4
i juz odpuszczamy awans za tydzien porazka i po marzeniach szybko 3mecze 2 pkt beda slabo
(2023.03.04)

info

13  
  16
2mecze 1 strzelony gol 2 pkt slabo...
(2023.03.04)

info

18  
  12
Sienkiewicz zalatwil nam jeden punkt, nie wiem czy sabotował ten mecz, wahadłowi zarówno S jaki i J poziom czwartej ligi
Bywalec stadionowy (2023.03.04)

info

10  
  12
11.03 wszyscy do Olsztyna!
....... (2023.03.04)

info

19  
  11
A moim zdaniem chłopakom zmarzły stopy od zimnej murawy....
A63 (2023.03.04)

info

15  
  10
Świetny mecz Kuczałka. Drybling I klasa
(2023.03.04)

info

15  
  4
Czy nie za dużo pozwala się trenerowi pognał Kamila i niema komu karnych strzelać tak poważnie czy nie za szybko zaczęło mu się pozwalać na wszystko?
(2023.03.04)