A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Choć nie znam Pana Jarosława, to z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować za udostępnienie tak niesamowitego wehikułu czasu.
pomysł stary jak świat, w Elblągu budzi sensację :))))
Sąsiad, jesteś genialny ! Już dawno to mówiłem.
@Było i jest. - Nie którzy nie chcą znać historii, bo to przecież nie nasza historia a Niemców, a wszystko, co radzieckie czy niemieckie by wymazali z pamięci i wyburzyli, wtedy za dużo by nie zostało na tych terenach. Co prawda racja nie jest to nasza historia, ale jest to historia naszych terenów, która ma wpływ na wiele czynników np. kultura.
na fejsie w grupach historycznych takie foty są publikowane od lat chyba 15,polecam grupy zajmujące się lądowaniem w Normandii i potem walki we Francji iNiemczech, prawie każda top fora z tego okresu jest poklejona, przenika itd z fotami współczesnymi obiektów, to zjawisko ma już nawet angielska nazwę ale nie pamiętam już jak to się wymawia, fajnie, że ta moda dotarła i do Elbląga w końcu,
KWW Wroblewskiego wszedzie wcisnie patobloczki patodevveloperów, nawet daje zgody na klocki na starówce, dramat.
Apka "AB Camera" na andorida pomaga ustalic kadr wyswietlajac na obrazie z obiektywu przezroczysta nakladke starego zdjecia czy innego dowolnego zdjecia, ulatwia to dopasowanie dwoch perspektyw, pare razy zrobilem fotki ulic z porownaniem, stare fotki bralem z fotomemoria. pl i tak sobie zrobilem spacer po miescie i strzelalem z smartfona
Najbardziej ucieszyło mnie zdjęcie z obecnej ul. Robotniczej, gdzie przed wojną w budynku który często mijam była fabryczka cygar i tabaki. Takie mniej oczywiste zdjęcia miasta bo te ze starówką to dość łatwo dostępne, są bardzo atrakcyjne. Podobnie z fotografiami Browarnej i Obr. Pokoju (tutaj z widokiem w tle na Alte welt - osławiona gospodą ). Może pan Jaroszuk orientuje się co mieściło się na tym samym zdjęciu róg Poprzecznej /Obr. Pokoju ? Widać fragment szyldu.... Wiem, że po wojnie do początku lat 70tych był tam fryzjer, a obecnie budynek już nie istnieje.
Na jakiej ulicy była stacja Elbląg Miasto?
I już wszystko jasne. Na rogu Poprzecznej i Obr. Pokoju ze starego zdjęcia widać fragment budynku i szyldu piekarni.