Czytelniczka: Dla kogo są świetlice szkolne?

55
12.11.2020
Czytelniczka: Dla kogo są świetlice szkolne?
fot. Anna Dembińska
Od 9 listopada również dzieci z klas 1-3 przeszyły na zdalne nauczanie. - Rodzice, którzy nie mają odpowiednich sprzętów i łącza internetowego również mają prawo odprowadzać dzieci na świetlicę rano i odbierać je po pracy. Żadna dyrekcja szkoły o tym nie mówi – pisze w liście do naszej redakcji Czytelniczka. O wyjaśnienie, jak obecnie funkcjonują świetlice szkolne poprosiliśmy Urząd Miejski w Elblągu.

- W szkołach podstawowych zaczęły się zajęcia zdalne i świetlica jest dostępna tylko dla służb walczących z COVID. Zaś rodzice, którzy nie mają odpowiednich sprzętów i łącza internetowego również mają pełne prawo odprowadzać dzieci na świetlicę rano i odbierać je po pracy. Żadna dyrekcja szkoły o tym nie mówi - czytamy w liście Czytelniczki do naszej redakcji z prośbą o wyjaśnienie, jak działają świetlice w elbląskich podstawówkach.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki szkoła podstawowa jest zobowiązana w tym czasie prowadzić działalność opiekuńczą dla dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Jak informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga, we wszystkich szkołach podstawowych w naszym mieście świetlice są otwarte i podkreśla równocześnie, że mogą z nich korzystać dzieci, których dwoje rodziców wykonuje pracę zawodową. Nie muszą być to zawody bezpośrednio związane ze zwalczaniem pandemii koronawirusa.

- Decyzją pana prezydenta we wszystkich szkołach zabezpieczona została działalności świetlicy szkolnej dla wszystkich uczniów, których oboje rodzice wykonują pracę zawodową. Poprosiliśmy również dyrektorów szkół o wykorzystanie potencjału nauczycieli zatrudnionych w bibliotece i świetlicy w celu pomocy przy prowadzeniu nauki zdalnej uczniów przebywających na świetlicy. Z informacji, które otrzymujemy z placówek dziś i wczoraj niewiele dzieci korzysta z opieki świetlicowej - informuje Joanna Urbaniak. - Co do uczniów, którzy nie mają w domach sprzętu do nauki zdalnej, to szkoła zobowiązana jest udostępnić miejsce w placówce. Dotyczy to wszystkich uczniów. Informacje na temat takich potrzeb zbierają wychowawcy klas i na tej podstawie organizują miejsce nauki zdalnej – dodaje rzeczniczka.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Urzędnicy są oderwani od rzeczywistości.
(2020.11.12)

info

16  
  4
Jak to rodzice nie mają sprzętu dla dzieci a gdzie 500+ wszystko przejadane, sprzedawczyki pisowskie, żyjemy już w tych czasach gdzie laptopa kupi się za 1000 zł lekką ręką a Wam mało i mało dać wam 5000+ to też byście płakali. wydajecie 500+ na piwo i wódkę monopolowe nom stop drzwi się nie zamykają.
Zenada (2020.11.12)
A co jeśli któreś z rodziców lub oboje pracują na czarno, co w środowisku elbląskich wannabe-kapitalistów jest wciąż praktyką nagminną, zwłaszcza w czasie pandemii, która wyzwoliła wśród burżuazji najgorsze instynkty - opieki nad dzieckiem świadczyć oni nie mogą, zatem czy takie dzieci mogą korzystać z dziennej opieki świetlicowej? #KapitalizmKanibalizm
RobertKoliński (2020.11.12)
Wystarczy się dowiedzieć u źródła a nie robić bezsensowny hałas w mediach Czytelniczko.
(2020.11.12)

info

32  
  6
@RobertKoliński - A co nas to obchodzi, że pracują na czarno. Składek nie odprowadzają, za NFZ pewnie im urząd pracy płaci a Pan się o nich martwi ???? Pewnie jeszcze zasiłki ciągną nie małe, jak Pan się o nich martwi to niech zaopiekuje się ich dziećmi. My takich cwaniaczków olewamy.
(2020.11.12)
@Zenada - Patoli wiecznie mało a wódka kosztuje buahehe
ogór (2020.11.12)
I właśnie dlatego my z kolei olewamy roszczeniowych dorobkiewiczów, którzy okradają nas na stawkach, pensjach, świadczeniach emerytalnych i zgodnych z prawem umowach o pracę - ja się martwię w pierwszej kolejności o ludzi, których ta przestępcza działalność tzw. pracodawców dotyka, anonim zaś pyszczy za wyzyskiwaczami, którzy zmuszają ludzi do zachowań niezgodnych z prawem. Sam sobie przy tym wystawiając świadectwo;
RobertKoliński (2020.11.12)
@RobertKoliński - Praktyką nagminną jest to, że alimenciarze oraz Ci z zaległościami wobec banków, fanów chwilówek i parabanków na głowie zdecydowanie wolą na czarno. Umowa ? Broń Panie. A z wypłat 500+ egzekucji nie ma więc kasa leci na czysto
(2020.11.12)
@RobertKoliński - A ja olewam nierobów i patologie, która wyciąga po łapy pieniądze, które państwo z nas ściąga w postaci podatków. Do roboty lenie, a nie wieczne narzekanie i zazdrość, że ktoś ma więcej.
(2020.11.12)
@RobertKoliński - Wyzyskiwani pracują, a MY karmią się ideą ?
(2020.11.12)