Zmieniał ceny na towarach, a… nie pracował w sklepie

12
02.06.2020
Zmieniał ceny na towarach, a… nie pracował w sklepie
(fot. KMP Elbląg)
Pewien 40-latek z Elbląga na jakiś czas zapamięta swoją wizytę w jednym z hipermarketów. Mężczyzna przyszedł do sklepu chwilę po godzinie 9, a godzinę później siedział już w policyjnym radiowozie. Powodem były samoprzylepne naklejki z wydrukowaną ceną.

 40-letni mężczyzna wybrał na zakupach pościel i torbę sportową. Za zestaw zapłaciłby niecałe 75 złotych, ale tu pojawił się pewien pomysł, który postanowił zrealizować, aby nieco zaoszczędzić. W tym celu poszukał odpowiadających mu cen na innych produktach i je odpowiednio pozamieniał. Teraz za całość miał zapłacić jedynie 13 złotych.

Zadowolony z "promocji", jaką sobie sam zorganizował, poszedł do kasy. Nietrudno się domyślić, że po chwili pojawiła się tam ochrona oraz wezwana policja. Mężczyzna dodatkowo dowiedział się, że czyn taki jest kwalifikowany jako oszustwo, a nie np. kradzież, tak jak na początku myślał. Został więc zatrzymany za popełnienie przestępstwa, bo w tym przypadku nie ma znaczenia wysokość kwoty.

40-latek usłyszał zarzut z art. 286 Kodeksu Karnego. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. W rozmowie z policjantami przyznał, że zrobił to z „głupoty”.

 

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Czytając takie informacje miejmy świadomość, ze w wyborach głos takiego "orła"jest warty tyle samo co Wasz. I jak w tym kraju ma byc kiedykolwiek dobrze, skoro takich "orłów"są tutaj miliony.
Stivi W. (2020.06.02)
Kreatywny gość. Myślę, że kariera w polityce stoi przed nim otworem. .
(2020.06.02)

info

10  
  1
Artykuł z 02.06.2020 r. Komentarze można dodawać po dwóch dniach a cymbały już komentują po kilku godzinach. CENZURA aż Syberią Smierdzi
(2020.06.03)
Komentarze można dodawać po dwóch dniach?? Dobre, smiechłem.
Charlie C. (2020.06.03)
Aż kupy się nie trzyma ta historia, XXI, kody kreskowe, automatyzacja, żadnej możliwości ingerencji w stylu naklejkę zmienię, no chyba, że kod kreskowy z chleba nalepi na pościel; )A wtedy to już kasjerka wybucha śmiechem i woła ochronę.
(2020.06.03)

info

0  
  0
Syn burzy i wiatru = tuman
(2020.06.03)
Zupełnie jak maseczki od narciarza
doktor (2020.06.03)

info

0  
  0
no a ja ide do biedry po czipsy Top Chips to na opakowaniu jest 170 gram ale na cenie wyzej 2.99 za 200 gram. w kasie place 2.99 ale zamiast 200 gram dostaje 170,. to czy to nie jest oszustwo? gdzie jest policja gdzie jest ochrona ? gdzie jest sprawidedliwosc ? facet chcial zaoszczedzic, a sklep co robi tu 45 groszy na jednej paczce chipsow tam 45 i juz jest 1 zl razy 100 paczek i juz 50 zl na dniowke bedzie dla pani co na kasie siedzi, no ale ktora gazeta napisze ze sklepy tez kradna, latwiej zwyklego szarego zlodziejaszka wywyzszyc (jak w pismie jest powiedziane ostatni beda pierwszymi, unizeni beda wywyzszeni i tak sie wywyzsza tego szarego zlodzieja i robi z niego latarnie zeby przycmic wieksze walki )
(2020.06.03)

info

0  
  0
Rafał Maliszewski?
(2020.06.04)

info

0  
  0
ile kradną pisiowcy to nie napiszą
(2020.06.04)

info

0  
  1