Marszałek jest Elblągowi bliski

62
07.11.2019
Marszałek jest Elblągowi bliski
Dzis Elbląg podpisał porozumienie ze Związkiem Piłsudczyków RP (fot. Anna Dembińska)
Dziś (7 listopada) prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał porozumienie o współpracy ze Związkiem Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. W Ratuszu Staromiejskim otwarta została także wystawa poświęcona postaci marszałka. Zobacz fotoreportaż.

Dzisiejsze wydarzenie, ze względu na swój charakter i czas, wpisuje się w obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego inicjatorką była należąca do Związku Piłsudczyków RP Maria Kosecka, wieloletnia elbląska radna.

W Ratuszu Staromiejskim otwarta została wystawa poświęcona marszałkowi. Swoje zbiory udostępnił dr Krzysztof Sawicki, historyk, a wśród eksponatów jest zbiór karykatur Józefa Piłsudskiego. Otwarcie wystawy uświetnili członkowie związku, którzy przybyli w pełnym umundurowaniu.

Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej zrzesza osoby identyfikujące się z myślą i działalnością marszałka. Do jego celów statutowych należy m. in. propagowanie działalności patriotycznej i wychowania w duchu niepodległościowym.

Tomasz Bil

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wróblewski musi ODEJŚĆ
(2019.11.07)
Co to za szopka
Obiektywny (2019.11.07)
Jak nie było nauczyciela z ZSTI -przebierającego się za Marszałka - to porozumienie chyba jednak traci na wartości? I jeszcze jedno kto tym osobom nadaje stopnie i to w dodatku od razu - porucznika i inne?
kiki (2019.11.07)
Związek Piłsudczyków RP w ramach uchwalonego statutu hołduje tradycjom wojskowym II RP związanych z Józefem Piłsudskim, w tym jest zapis o przyznawaniu swoim członkom stopni wojskowych istniejących w Wojsku Polskim w latach przedwojennych.
Rotmistrz II (2019.11.07)
Polska -wspańiały kraj,tylko ludzie to k.....y.
(2019.11.07)

info

31  
  3
Polska -wspańiały kraj,tylko ludzie to k.....y.
(2019.11.07)

info

19  
  3
A kto wam pozwolił się tak do ś.p. Piłsudskiego przytulić. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby należeć do związku? Ktoś zlustrował waszą przeszłość sprzed np. 20 lat?
(2019.11.07)

info

35  
  3
Kosecka udaje fankę Piłsudskiego żeby PiSowi się przypodobać i załapać do koryta? A jak tam proces sądowy z Wilkiem?
Referendum2020 (2019.11.07)

info

35  
  6
prezydent to potrafi. .. tylko podpisywać
(2019.11.07)
Do polityki garną się ludzie, którzy nic nie osiągnęli, a więc nieudacznicy i darmozjady. Polityka to dla nich deska ratunku, mogą godnie żyć nie dając w zamian nic. Józef Piłsudzki
niezmiennie (2019.11.07)