Dni Elbląga zakończone z harmonią i przytupem

44
23.06.2019
Dni Elbląga zakończone z harmonią i przytupem
Marcin Wyrostek i Mateusz Adamczyk (fot. Anna Dembińska)
- Macie tutaj prawdziwą perłę w mieście-perełce – chwalił dzisiaj Elbląg i Elbląską Orkiestrę Kameralną Marcin Wyrostek. Słynny akordeonista razem z zespołem Corazon i EOK dał tak wyjątkowy koncert na zakończenie Dni Elbląga, że jeszcze długo w uszach licznie zgromadzonych widzów będzie rozbrzmiewać harmonia tysięcy dźwięków. Zobacz fotoreportaż.
Jak przyznał Marcin Wyrostek, to był jego dziesiąty koncert w Elblągu, ale chyba pierwszy przed taką liczną publicznością, bo żadna z elbląskich scen nie pomieściłaby tylu fanów muzyki, ilu przyszło w niedzielę na Stary Rynek.
   Razem z muzykami z zespołu Corazon i Elbląską Orkiestrą Kameralną Marcin Wyrostek przygotował najpopularniejsze utwory ze swoich płyt, inspirowane muzyką żydowską, polską, mołdawską, argentyńską czy szkocką. Każdy z nich kończyły rzęsiste brawa widowni, która dała się wciągnąć do wspólnego śpiewania, nucenia, mruczenia, a nawet pogwizdywania.
Dni Elbląga zakończone z harmonią i przytupem
(fot. Anna Dembińska)

   Wyrostek i muzycy z Corazon (świetny perkusista Krzysztof Nowakowski i skrzypek Mateusz Adamczyk) po raz kolejny pokazali, że do mistrzostwa opanowali harmonię tysięcy dźwięków, wydobywanych jednocześnie z wielu instrumentów, prowadząc specyficzny muzyczny dialog ze sobą i publicznością. I z przytupem zakończyli trzydniowe święto miasta z harmonią w roli głównej.
   
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Wszystko ok ..muzyka widownia ale jak widzę starego dziada z kucykiem na głowie to juz ....ahhh
(2019.06.23)
Wszystko ok ..muzyka widownia ale jak widzę starego dziada z kucykiem na głowie to juz ....ahhh
(2019.06.23)

info

9  
  25
Czerwony kapturek na pierwszym planie. Żaden wilk miejsca nie ustąpił. Wstyd.
Jeglownik (2019.06.23)

info

10  
  1
Cudo cudo koncert!
(2019.06.23)

info

11  
  3
O takie wlasnie koncerty proszę!!!!!! MARCIN CUDOTWORCO!
(2019.06.23)

info

12  
  2
Najlepszy dzień i koncert DElblaga
(2019.06.23)

info

15  
  3
bardzo słaby koncert, po 5 minutach opuściłem mieszkanie bo nie byłem w stanie tego słuchać,
dawaj (2019.06.23)

info

7  
  24
osoby zamieszkujące na Starym Rynku powinny płacić większy czynsz za mieszkania z uwagi na możliwość bezpłatnego słuchania wykwintnej ekskluzywnej muzyki na harminii
fedesa (2019.06.23)

info

12  
  16
Wolność polega na tym, że każdy ma taką fryzurę jaką chce. W dawnych czasach większość facetów miała długie włosy, kucyki warkocze itp.
Zen (2019.06.23)
A kto powie że biznes nie jest połączony z polityką?
(2019.06.23)

info

9  
  2