Złapali fałszywego policjanta

24
30.10.2017
„I kto teraz jest frajerem leszczu…?” to cytat starszej pani z policyjnego filmu „Oszukaj oszusta”. Podobne sceny i niemal taka sama sytuacja jak z filmu rozegrała się w Elblągu. Oszust, który podawał się za policjanta CBŚP, został zatrzymany przez prawdziwych policjantów.
Mężczyzna czekał na przekazanie pieniędzy przez starszą kobietę w ramach organizowanej przez siebie „tajnej akcji policyjnej”. Zamiast pieniędzy doczekał się funkcjonariuszy i można powiedzieć sam wziął udział w zorganizowanej przez siebie policyjnej akcji jako jej główny bohater.
   Zatrzymany mężczyzna to 26-latek, który przyjechał do Elbląga po to tylko, by wyłudzać pieniądze od starszych osób tzw. metodą policjanta. Działanie to pokazane było w prewencyjnym filmie „Oszukaj oszusta”, szeroko publikowanym w mediach. Policyjna akcja przynosi skutek, bowiem jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna próbował kilkukrotnie oszukać starsze osoby, jednak napotykał na trudność, ponieważ wiedziały one o tego typu mechanizmie. W końcu 26-latek sam padł ofiarą swojej wymyślonej akcji, na którą chciał nabrać starszą kobietę.
Złapali fałszywego policjanta
Nie przewidział jednak zakończenia tej historii. Mężczyzna liczył na odbiór koperty z pokaźną sumą pieniędzy. I tak się prawie stało, jednak gdy tylko podjął kopertę, zamiast przewidywanego zysku doczekał się obezwładnienia przez obserwujących go niemal od początku policjantów kryminalnych.
   26-latek usłyszał już zarzuty z art. 286 kodeksu karnego czyli oszustwa. Policjanci oraz prokurator wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i sprawca trafił na trzy miesiące do aresztu. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania w tej sprawie. Przypominają również o tym, by nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom bez względu na to, za kogo by się one nie podawały.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
do kamieniołomu dziada
(2017.10.30)

info

25  
  1
Na pal od razu Ła. .jza parszywa do roboty niech się weźmie pasożyt
(2017.10.30)

info

15  
  1
Lać i patrzyc czy rowno puchnie......
Kris (2017.10.30)
Przydałyby się dla takich obozy pracy zamiast pierdla. Z pierdla może wyjść jeszcze bardziej zdemoralizowany, a mógłby popracować 10 lat dla społeczeństwa w zamian za michę ryżu i czarną herbatę. Cela dwuosobowa z tv, konsolą i innymi wygodami to nagroda dla takiego pasożyta. Żal tylko jego rodziców.
_Yt (2017.10.30)
Proponuję zamiast "8 lat pozbawienia wolności" 8 lat pracy na cele społeczne. Przydałyby się obozy pracy na takich tłuków, a nie ciepła cela, tv i konsolka do grania. Pozasuwałby te 8 lat za michę kartofli i kubek czarnej herbaty to byłby dla społeczeństwa jakiś pożytek, a przynajmniej taki okradziony / oszukany człowiek nie musiałby "w podzięce" płacić jeszcze na utrzymanie takiego elementu. Bo to tak dzisiaj wygląda: złodziej ciebie okradnie, a Ty bulisz podatki m. in. na utrzymanie go w więzieniu, w którym nie ma żadnego pożytku ze skazanego. Wyjdzie jeszcze większy patol po wyroku.
Odchamiator (2017.10.30)
Dokładnie. W pierdlu powinni sami się utrzymywać, np. uprawiać pola i hodować zwierzęta. A nie wszystko na tacy podane. To nie jest resocjalizacja.
Krawczyk (2017.10.30)

info

17  
  0
Dobrze gada!
Marcos (2017.10.30)
@_Yt - Nie rozpędzaj się z tą herbatą. A i z tym ryżem też nie ma co - okopowe niech ten artysta pałaszuje!
kpp (2017.10.30)
A moim zdaniem On spełnił marzenie z dzieciństwa choć na chwile wczuł się w role policjanta. Sztywne Chłopaki w więzieniu pokażą mu gdzie najlepiej pasuje pałka. hahaha
hunddd (2017.10.30)
Skad byl ? jak przjechal do Eg
akbgzulawy (2017.10.30)