Znalazł dowód, zameldował się w hotelu i ukradł telewizor

32
27.03.2018
Znalazł dowód, zameldował się w hotelu i ukradł telewizor
fot. policja
W miniony weekend jeden z elbląskich hoteli podejmował wyjątkowo uciążliwego gościa. 24-latek, który się tam zameldował, zniszczył wyposażenie hotelu i wyniósł 43-calowy telewizor. Następnie sprzedał go w lombardzie. Policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali skradziony sprzęt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W miniony piątek (23 marca) w jednym z elbląskich hoteli zameldował się 24-letni mężczyzna. Posłużył się znalezionym na przystanku dowodem osobistym, należącym do mieszkańca Elbląga. Zapłacił z góry za usługę i się wprowadził. Tam spędzał czas najlepiej, jak potrafił. Pił alkohol i oglądał telewizję. W sobotę rano postanowił wymalować wodoodpornym mazakiem szafę i zniszczyć drzwi. I tak też zrobił. Z kolei w niedzielę rano wpadł na na pomysł, żeby wyrwać gniazdo kamery monitoringu hotelu. Jednak to nie koniec „atrakcji”, które przygotował dla właścicieli hotelu. Zauważył, że jego sąsiad nie domknął drzwi w swoim pokoju. Postanowił więc wejść i wynieść z pokoju 43-calowy telewizor. Zamówił taksówkę i pojechał z nim prosto do lombardu. Sprzedał go za 500 zł.
   Cała eskapada gościa hotelowego zakończyła się jego zatrzymaniem. 24-latek wpadł w ręce kryminalnych na terenie miasta. Miał przy sobie trzy pudełka z biżuterią, skradzioną wcześniej w jednym ze sklepów na terenie miasta. Funkcjonariusze odzyskali także telewizor. Straty, jakie spowodował w hotelu, to blisko 2 tysiące złotych. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Był wcześniej notowany za kradzieże.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pracowity dureń.
(2018.03.27)

info

33  
  0
Kradzież kradzieżą, ale taki bezinteresowny wandalizm, to już dla mnie czysta abstrakcja.
(2018.03.27)

info

27  
  0
Tacy ludzie mają prawo głosu. .. Po takich wybrykach jedną z kar (obligatoryjną) powinno być odebranie praw wyborczych. Pokazać gębę tego pasożyta!
Okular (2018.03.27)
"Janusz" biznesu:):)
Misia (2018.03.27)

info

13  
  2
Zobacz na YouTube Gural, DanielMagical, i podobnych, oni też głosują.
(2018.03.27)

info

8  
  0
Ale że lombard nie ma obowiązku sprawdzenia pochodzenia to już mnie dziwi. Przynieśliby najnowszego iPhona i też by wzięli?
dziwne_to (2018.03.27)
Po co zdjecie w dowodzie skoro nikt na nie patrzy. Moze co najwyzej policja. No chyba ze byl podobny do tego z dowodu
(2018.03.27)

info

7  
  0
tępy bydlak
joolk (2018.03.27)

info

20  
  0
chce posiedzieć
(2018.03.27)

info

8  
  0
Głąb kapuściany!!!!
El123 (2018.03.27)

info

14  
  0