Zdradziły ich ślady na śniegu

16
17.01.2018
Zdradziły ich ślady na śniegu
Padający w nocy śnieg nie był sprzymierzeńcem dla dwóch 17-latków. Mężczyźni wybrali się w nocy na teren ogrodów działkowych, choć sami działkowcami nie byli. Gdy otworzyli już kilka altanek i zabrali z nich ich zdaniem wartościowe przedmioty, zaczęli iść w stronę ulicy Warszawskiej. Nie wiedzieli jednak, że po ich śladach podążają policjanci, którzy otrzymali zgłoszenie o włamaniach. Ich drogi zbiegły się 3 kilometry dalej przy ul. Wybrzeże Gdańskie.
Sytuacja miała miejsce około godz. 23 przy ul. Skrzydlatej. Policjanci przyjechali tam, odpowiadając na zgłoszenie o dwóch podejrzanych osobach przebywających na terenie ogrodów działkowych. Okazało się wtedy, że dwie osoby otworzyły kilka altanek i kradnąc z nich narzędzia ogrodnicze, młotki, siekiery, silnik do podkaszarki oraz konsolę do gier. Padający śnieg nie był sprzymierzeńcem włamywaczy. Policjanci ruszyli za sprawcami właśnie po śladach pozostawionych w śniegu i tak po około 3 kilometrach ich drogi się zeszły. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 17-lat. W torbach, które mieli przy sobie, znajdowały się skradzione z altanek przedmioty. Teraz wrócą one do prawowitych właścicieli, a sami sprawcy resztę tak rozpoczętej nocy spędzili w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
nie oglądali W11;)
gf (2018.01.17)

info

24  
  0
Patologię trzeba utylizowac
dnieko (2018.01.17)

info

17  
  3
Pies tropiciel nabiera nowego znaczenia
Ten co zawsze (2018.01.17)

info

18  
  2
Kiedyś złodziejom obcinano ręce
liui (2018.01.17)

info

18  
  1
Mistrzowie kamuflażu!
BearGrylls (2018.01.17)
gang Olsena
Jacki (2018.01.17)

info

19  
  0
Brawo policja!!!:)
Miki:) (2018.01.17)

info

17  
  0
I cały misterny plan poszedł w p.......du.
Romulec (2018.01.17)

info

18  
  0
Brawo! A mnie zastanawia skąd ta konsola i kto w dzisiejszych czasach zostawia konsole w altance?
Łobuzy (2018.01.17)
To był Egon i sp?łka
(2018.01.17)

info

5  
  0