Żadna nie miała pieniędzy, więc ustaliły, że nie zapłacą za zakupy

7
22.08.2018
Żadna nie miała pieniędzy, więc ustaliły, że nie zapłacą za zakupy
Do takiego wniosku doszły dwie elblążanki, które ochoczo „robiły zakupy” w jednym ze sklepów przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Panie nie chciały jednak zapłacić blisko 800 zł za kosmetyki i bieliznę. Zostały zatrzymane przez pracownika ochrony. W jego stronę poleciały epitety i groźby. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży i groźby karalne.
Dwie elblążanki, które zostały zatrzymane w miniony poniedziałek w jednym z elbląskich sklepów wielobranżowych w Elblągu, usłyszały wczoraj (21 sierpnia) zarzuty usiłowania kradzieży oraz gróźb karalnych. 19-latka i jej 22-letnia przyjaciółka postanowiły zrobić zakupy w sklepie i za nie nie zapłacić. W plecak i siatkę upychały kosmetyki, bieliznę, a nawet buty. Zostały zauważone przez pracownika ochrony, który zatrzymał kobiety na linii kas. Posypały się w jego stronę epitety i groźby. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy przejęli panie. Wczoraj przyznały się do zarzucanych im czynów. Powiedziały, że umówiły się i nie chciały zapłacić, bo nie miały pieniędzy. Jak się okazało, nie był to ich pierwszy tego typu incydent. W pobliskim markecie robiły podobne „zakupy”. Teraz trwa analiza zapisu monitoringu, który utrwalił zuchwałe panie między sklepowymi półkami. Obydwie były wcześniej notowane za kradzieże. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Pozbawienia wolności? kpina jakaś. Do roboty - odśnieżać Grenlandię.
(2018.08.22)

info

17  
  1
Bezczelnie idiotki
(2018.08.22)

info

19  
  0
I bardzo dobrze. Może to czegoś nauczy te złodziejki z rozwydrzonymi ryjami. Przydałoby się jeszcze podać nazwiska i gdzie mieszkają te patole.
(2018.08.22)

info

18  
  0
dziewczyny chętnie kupię wam majteczki :)
dziobak (2018.08.22)

info

6  
  4
myslisz dziobak że lubią zakładać stringi ? haha
xxx2 (2018.08.22)

info

8  
  1
i jakiś staniczek na cycuszki się tez znajdzie;D
mmmm (2018.08.23)

info

2  
  1
Piec lat w kamieniolomach to moze sie czegos naucza cwane gapy bo po pieciu latach w senatorium to wyjda jeszcze gorsze gnidy niż są teraz
(2018.08.25)

info

0  
  0