Skradzione auta wyprodukowane zostały w latach 2000 – 2005. Złodzieje wykorzystywali gapiostwo poszkodowanych, którzy pozostawiali auta z uruchomionym silnikiem, aby np. otworzyć bramę garażu czy na posesję. W ten sposób w Elblągu od początku roku skradziono 15 pojazdów. Trzy podobne próby kradzieży zakończyły się niepowodzeniem.
W kilku przypadkach bandyci, aby dopiąć celu, stosowali przemoc fizyczną wobec poszkodowanych. Jedną z metod złodziei jest też pozostawianie na drodze dużych przedmiotów np. kartonowego pudła. Nie spodziewając się zasadzki, kierowca opuszcza auto, aby usunąć przeszkodę na drodze.
Policjanci apelują, aby nie pozostawiać uruchomionego auta bez nadzoru, a w szczególności – dokumentów w niezabezpieczonym pojeździe. Złodzieje często obserwują swoje ofiary przed dokonaniem przestępstwa.
- W przypadku zauważenia w pobliżu garażu lub posesji pojazdów czy też osób podejrzanie zachowujących się, prosimy niezwłocznie skontaktować się z pogotowiem policyjnym nr tel. – 997 lub z tel. komórkowego na nr 112 – informuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji. - Informujemy, że Komenda Miejska Policji w Elblągu prowadzi szeroko zakrojone działania, zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców powyższych kradzieży, a wszelkie informacje od Państwa mogą przyczynić się do szybszego ich zatrzymania.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter