Wykorzystali zaufanie, by zabrać pieniądze
fot. policja
Elbląscy policjanci prowadzili ostatnio dwie sprawy, w których wspólnym mianownikiem łączącym ofiarę i sprawcę było… zaufanie. Gdyby nie ono, nie doszłoby do kradzieży pieniędzy. W jednym z przypadków była to kwota około 1200 zł w drugim blisko 8 tysięcy złotych. W obu przypadkach sprawcy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Górna granica kary wynosi 5 lat pozbawienia wolności.