Wszedł na teren gazowni i uszkodził auto

4
11.01.2016
Wszedł na teren gazowni i uszkodził auto
fot. nadesłana
22-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po tym, jak wszedł na teren elbląskiej gazowni i uszkodził jedno z aut. Mężczyzna uruchomił auto i uszkodził je, uderzając w metalowe elementy. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem. Może u grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Krótkotrwałe użycie pojazdu – z tego artykułu Kodeksu Karnego odpowie 22-letni Maciej B. Sprawca wczoraj przed godziną 7 rano wszedł na teren gazowni, wsiadł do zaparkowanego tam opla combo, uruchomił go za pomocą kluczyków i… odjechał. Maciej B. nie opuścił jednak ogrodzonego terenu i nie wydostał się na miejskie ulice. Nie przeszkodziło mu to jednak w uszkodzeniu wspomnianego opla. Mężczyzna uderzył autem w metalowe elementy znajdujące się na placu, powodując wgniecenia w karoserii. Po chwili został ujęty przez pracownika zakładu, a następnie 22-latka przejęli wezwani na miejsce policjanci. Czuć było od niego zapach alkoholu. Nie umiał też jednoznacznie wytłumaczyć, co było powodem tego działania. Maciej B. trafił do policyjnego aresztu. Za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz zniszczenie mienia może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

zapis "krótkotrwałe użycie pojazdu" jest po to, by złodziej otrzymał mniejszą karę. To jest skandal.
(2016.01.11)

info

3  
  3
A z kąd kluczyki w Combo się znalazły?
Stella (2016.01.11)

info

0  
  1
Noo a to dobre pytanie skad klucze?
Koleszka2008 (2016.01.11)

info

0  
  1
klucze zawsze są w schowku pod wycieraczką.
(2016.01.12)

info

0  
  1