Włamali się do mieszkania – usłyszeli zarzuty

2
22.05.2019
Włamali się do mieszkania – usłyszeli zarzuty
Kryminalni z Braniewa przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem trzem mężczyznom. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzani w wieku od 24 do 33 lat wyłamali drzwi do jednego z mieszkań na terenie gminy Pieniężno, skąd ukradli ponad 2 tys.zł. Łup,którym się podzielili, wydali głównie na alkohol. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
19 maja br. mieszkaniec gminy Pieniężno powiadomił policjantów o tym, że ktoś go okradł. W rozmowie z pokrzywdzonym funkcjonariusze ustalili, że tego dnia przebywał on poza swoim domem, wędkując. Kiedy powrócił zauważył uszkodzone drzwi, a chwilę później zorientował się, że zniknęły jego pieniądze. Łupem sprawców padło ponad 2 tys. zł. Sprawą zajęli się kryminalni z Braniewa oraz Pieniężna. Policjanci zabezpieczyli ślady i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przystąpili do typowania osób, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem. Już następnego ranka funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 33 lat. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzani weszli do mieszkania pokrzywdzonego wyłamując drzwi. Plądrując pomieszczenia znaleźli pieniądze, które następnie wydali głównie na alkohol. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
   
KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

nawet nie postarali sie o reczna wiertarke. .. ten zawod schodzi na psy
(2019.05.22)

info

3  
  0
Zakazac alkoholu. Spoleczenstwo sie rozpija
(2019.05.23)

info

2  
  0