Ukradł busa niepełnosprawnym dzieciom

7
23.05.2017
Ukradł busa niepełnosprawnym dzieciom
fot. policja
Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież busa spod jednej z placówek szkolno-wychowawczych w Elblągu. Skradziony pojazd był przystosowany do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Policjanci znaleźli przemalowany i porzucony samochód pod Elblągiem. Sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.
Zatrzymany 39-latek jest podejrzany o kradzież opla vivaro o wartości 80 tysięcy złotych. Samochód był przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych. Według ustaleń śledczych w dniach 28 kwietnia – 2 maja sprawca włamał się do garażu jednej z placówek szkolno-wychowawczych w Elblągu, skąd ukradł samochód. Kryminalni z Elbląga zatrzymali podejrzanego 16 maja na terenie miasta. Znaleźli także porzucone auto w podelbląskim Władysławowie. Jak ustalili policjanci, sprawca nie mógł go w żaden sposób sprzedać. Samochód miał zamalowane boczne znaki wskazujące na jego przeznaczenie (niepełnosprawni).
   Na wniosek policji do prokuratury, w miniony piątek (19 maja) sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania świadków, pozwoliły przedstawić mu zarzut kradzieży z włamaniem. Był wczesniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

obciąć mu rączki, obciąć mu nóżki. .. a jak będzie narzekał, że nigdzie nie może wyjechać, to mu powiedzieć, że jakiś baran ukradł samochód przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. .. jest szansa, że zrozumie
obserwator77 (2017.05.23)
@obserwator77 - I będzie mógł legalnie nim jeździć bez kończyn :)
sedziadredd (2017.05.23)
obciąć mu k. .. .. i wsadzić do paszczy
(2017.05.23)

info

3  
  1
odseparować zwyrodnialca od społeczeństwa na maksymalny wymiar kary i tyle w temacie.
(2017.05.24)

info

0  
  0
nie mścić się, prawo nie powinno być mściwe. Powinien dostać maksymalny wyrok za takie przestępstwo i DO KOŃCA odsiedzieć. Do końca odsiedzieć. Bez żadnych ulg.
(2017.05.24)

info

0  
  0
Ścierwo i tyle. Dać mu 10 lat roboty w kamieniołomie, ile wypracuje tyle zje.
Wk..ny (2017.05.25)

info

1  
  0
batem bić śmiecia na rynku
zssypt (2017.05.29)

info

2  
  0