Udawały pracownice socjalne

4
31.01.2019
Udawały pracownice socjalne
95-latka z Elbląga padła ofiarą dwóch kobiet podszywających się za pracownice socjalne. Policja apeluje, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a odwiedzających nas „fachowców” czy inne osoby „troszczące się” o nasze zdrowie traktować z ograniczonym zaufaniem.
Do zdarzenia doszło dziś (31 stycznia) Nad Jarem. Do jednego z mieszkań w Elblągu, pod pretekstem sprawdzenia warunków mieszkaniowych, weszły najprawdopodobniej dwie kobiety w wieku około 40-50 lat. Pokrzywdzona była przekonana, że ma do czynienia z pracownicami socjalnymi.
   95-latka zorientowała się, że coś było nie tak dopiero, gdy kobiety opuściły mieszkanie. Wtedy zauważyła, że z mieszkania zginęły pieniądze. Sprawa trafiła na policję.
   Policja apeluje do osób opiekujących się swoimi starszymi rodzicami czy dziadkami o informowanie ich o tego rodzaju oszustwach.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

a policja oprócz wysyłania apeli potrafi złapać oszustki czy tylko komunikaty w stylu " policja poszukuje światków" ? Za to na kierowców i pieszycz w chorych akcjach NURD polowanie idzie pełną parą.
(2019.02.01)

info

6  
  8
Po klatkach bloków Zawady chodził facet. który rzekomo kiedyś na zlecenie SM Zakrzewo wymieniał okna. Sprawdzając teraz ich stan, SM nie dawała żadnego zlecenia w PRYWATNYCH MIESZKANIACH. Bo nie mogła, a ludzie wpuszczali do mieszkań. Co NAIWNE, TO NAIWNE. " Róbta co chceta "
Normalni? (2019.02.02)

info

1  
  0
Moze to te same co rok temu udawały też pracownice socjalne na Zawadzie tylko teraz zmieniły okolice
Gosc (2019.02.03)
@Gosc - Tak czy inaczej, nie zaleca się trzymać pieniędzy na stole.
(2019.02.04)