Do zdarzenia doszło dziś (31 stycznia) Nad Jarem. Do jednego z mieszkań w Elblągu, pod pretekstem sprawdzenia warunków mieszkaniowych, weszły najprawdopodobniej dwie kobiety w wieku około 40-50 lat. Pokrzywdzona była przekonana, że ma do czynienia z pracownicami socjalnymi.
95-latka zorientowała się, że coś było nie tak dopiero, gdy kobiety opuściły mieszkanie. Wtedy zauważyła, że z mieszkania zginęły pieniądze. Sprawa trafiła na policję.
Policja apeluje do osób opiekujących się swoimi starszymi rodzicami czy dziadkami o informowanie ich o tego rodzaju oszustwach.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter