Turysta z Łotwy przyjechał okraść gospodarza

5
12.10.2017
Turysta z Łotwy przyjechał okraść gospodarza
fot. Straż Graniczna
Wczoraj (12 października) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Braniewie zatrzymali obywatela Łotwy. Mężczyzna próbował okraść miejscowego gospodarza.
Właściciel posesji wracał do domu i zauważył, że ktoś wychodzi z jego mieszkania. Złodziej na widok gospodarza zaczął uciekać. Mieszkaniec powiatu braniewskiego wraz ze swoim zięciem złapali przestępcę i wezwali funkcjonariuszy Straży Granicznej.
   Okazało się, że zatrzymany to 59-letni obywatel Łotwy. Cudzoziemiec miał przy sobie różne skradzione rzeczy. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami Straży Granicznej oznajmił, że nie posiada żadnych dokumentów. W pobliżu zdarzenia znaleziono jednak skradziony rower oraz należącą do niego kurtkę. Był w niej łotewski paszport, telefon komórkowy, dwie karty sim, kluczyki od samochodu.
   Cudzoziemiec przyjechał do Polski dziś w nocy. Tłumaczył, że granicę polsko-rosyjską przekroczył rowerem. Ustalono jednak, że wjechał do Polski samochodem, z innym podróżnym. Zatrzymanego Łotysza przekazano policjantom z Braniewa.
   
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Zaimki, zaimki. Rower wlascicielem kurtki?
f.m. (2017.10.12)

info

6  
  0
Jaka szkolona powiatowo-braniewska społeczność, do złodzieja wzywają SG.
(2017.10.12)

info

2  
  0
niedługo SG z nudów zacznie zajmować się pszczelarstwem albo wędzeniem kiełbasy w Kerfurze.
(2017.10.12)

info

3  
  1
GRU, piąta kolumna działa. Ruski sprawdzają skuteczność polskich służb.
(2017.10.12)

info

1  
  0
a ja myslalem ze dziś 12 październik a nie wczoraj
(2017.10.12)

info

0  
  0