Sprzedawał podrobioną wódkę

9
09.09.2016
Sprzedawał podrobioną wódkę
fot. policja
28 butelek podrobionej wódki oraz banderole trafiły do policyjnego depozytu, natomiast w areszcie został zatrzymany 38-letni Wojciech S. Mężczyzna oferował napotkanym osobom kupno wódki znanej firmy. Policjanci ustalili, że w butelkach znajdował się rozrobiony z wodą spirytus. 38-latek swój towar oferował jako oryginalny, a potencjalnych klientów do kupna miała zachęcić jego obniżona o połowę cena.
 Wczoraj (8 września) policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą elbląskiej komendy zatrzymali 38-latka, który handlował rozrobionym z wodą spirytusem. Oczywiście swój „towar” sprzedawał jako oryginalny a sama oryginalność polegała na przelaniu roztworu do butelek z etykietą znanej firmy. Co więcej, aby uwiarygodnić oryginalność produktu,używał podrobionych banderol.
   - Ustaliliśmy, że sprawca w ciągu jednego dnia sprzedawał około 20 butelek wódki – mówi policjant operacyjny pionu PG. – Dodatkowo zabezpieczyliśmy podrobione znaki akcyzy, którymi posługiwał się ten mężczyzna.
   Policjanci ustalili także, że sprawca w punkcie skupu butelek kupował butelki wybranej firmy gorzelniczej . Nie zmieniał etykiet, natomiast same butelki napełniał i oferował do sprzedaży już jak, nowy oryginalny produkt. 38-latek usłyszał zarzuty naruszenia prawa własności przemysłowej. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A podobno mamy wolny rynek. Policjanci łapią takich "łebków" bo nic im nie zrobią a Ci co uprawiają handel na wyższych szczeblach to nie ruszą bo boją się o swoje rodziny i o siebie.
Spust_krokodyla (2016.09.09)

info

4  
  1
Skandal!Rozumiem chleb podrabiany ale wódka.
(2016.09.09)

info

4  
  0
Za chleb nic by mu nie zrobili bo zarobek z akcyzy dla krętaczy z Wiejskiej za mały.
(2016.09.09)

info

0  
  0
Drugą sprawę będzie miał ze skarbówki. Za podrobione znaki akcyzy (lub sprzedaż bez akcyzy) grozi kara do 50 tyś pln.
(2016.09.09)

info

0  
  0
a co, doniesli ci co kupili? czy 20 cwaniakow kupilo? no i sprawa najwazniejsza jaka to maqrka? bo pije i nie wiem gdzie i co kupowac? powiecie czy to jakas tajemnica?
(2016.09.09)

info

0  
  0
Kosztowali na komendzie już?
(2016.09.09)

info

2  
  0
zmowu malboro z dupy wali. ..
siwycociżonęwalił (2016.09.09)

info

2  
  0
malboro ty konfituro, powiedz jak oni cię złamali ????
wiemy... (2016.09.09)

info

2  
  0
Wciskać ludziom podrobiony towar bez ich wiedzy to nieładnie.
degus (2016.09.10)

info

1  
  0