Zdarzenie miało miejsce wczoraj około południa przy ul. Pionierskiej. Tam, kierujący vw polo mężczyzna, zderzył się z innym pojazdem a następnie przyspieszył i odjechał z miejsca kolizji. Mężczyznę zatrzymano. Okazało się, że sprawcą jest 64-latek. W trakcie policyjnej kontroli funkcjonariusze przebadali alkotestem kierującego. Wynik badania to 1,6 promila alkoholu w organizmie. Co ciekawe, mężczyzna miał również obowiązujący do kwietnia 2018 roku, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Jego vw polo przekazano innej trzeźwej osobie. Teraz, 64-latek odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę w stanie nietrzeźwości, oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter