Skradzione rowery ciął brzeszczotem i sprzedawał na złom

6
16.09.2016
Skradzione rowery ciął brzeszczotem i sprzedawał na złom
fot. policja
25-letni Jerzy I. usłyszał zarzuty dokonania sześciu kradzieży. Łupem mężczyzny padały rowery i to nie tylko te pozostawione bez zabezpieczenia, ale również te przypięte linką. Sprawca nie chciał „wpaść” podczas sprzedaży kradzionego roweru, więc wpadł na pomysł, że będzie sprzedawał je na złom. By nie wzbudzić podejrzeń rowery ciął na kawałki brzeszczotem. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymany mężczyzna ma na koncie sześć takich kradzieży. Nie zawsze było tak, że zabierał rower pozostawiony bez zabezpieczenia. W niektórych przypadkach przecinał rowerową kłódkę. - Tak najprawdopodobniej było podczas kradzieży holenderskiej damki spod hali Elzam przy al. Grunwaldzkiej – mówi jeden z policjantów, który zatrzymywał 25-letniego Jerzego I. - Rower został skradziony w kwietniu tego roku. Wiemy o tej kradzieży, ale nie zgłosił się do nas właściciel tego roweru. Osobę, której skradziono wtedy rower, prosimy o kontakt z policjantem pod nr tel. 230 16 17.
   Zatrzymany mężczyzna wiedział, że w przypadku próby sprzedaży kradzionego roweru może „wpaść”, wymyślił więc zupełnie inny sposób. Skradzione rowery spieniężał w punkcie skupu złomu. Wcześniej ramę oraz inne elementy przecinał piłką do metalu. Policjanci udowodnili mu sześć kradzieży. Teraz odpowie za nie przed sądem.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Że mu się chciało brzeszczotem pociąć 6 rowerów?! Więcej się chłop narobił niż zarobił.
MeNeL (2016.09.16)
@MeNeL - coś za coś
(2016.09.17)
jerzy ukrzewski robi lody ustami w celi i sunie swoja stara w odbytnice
sdfasdf (2016.09.18)

info

0  
  3
ukrzewski jerzy to kat zabil psa i co i nic bo klawiszem byl ??? czy dlatego ze zomowcem??? czy dlatego ze jego matka to postkomunistyczna wyrewolwerowana pochwa?
sdfgadsf (2016.09.18)

info

0  
  3
sdfasdf czy jak ci tam śmieciu, bełkotasz nie na temat trzymaj m o r d ę
zsssypt (2016.09.19)

info

1  
  0
Ludzie nie umiecie czytać jest napisane JERZY I a nie JERZY U. Zastanówcie się co piszecie i na jaki temat bo widać w głowach wam się poprzewracało od picia alkoholu i brania narkotyków.
Gość 123 (2016.09.19)

info

0  
  0