Skradziona obrączka...

5
14.07.2017
Skradziona obrączka...
(fot. KMP Elbląg)
Dość nietypową sprawą zajmowali się niedawno policjanci z wydziału zwalczania przestępczości przeciwko mieniu. Dotyczyła ona skradzionej obrączki o wartości 800 złotych. Na koniec okazało się, że żadnej kradzieży nie było.
Odmową wszczęcia zakończyło się postępowanie dotyczące skradzionej złotej obrączki ślubnej. 38-letni mężczyzna zgłosił, iż najprawdopodobniej skradziono mu… obrączkę. Mężczyzna pamiętał, że miał ją na palcu podczas imprezy, w której uczestniczył, a podczas której nie brakowało alkoholu. Przypuszczał też, że obrączkę skradli mu współtowarzysze. Po zawiadomieniu policji i złożeniu oficjalnego wyjaśnienia postanowił sam odszukać skradzioną pamiątkę. Gdy spotkał współtowarzysza wcześniejszej imprezy zażądał od niego zwrotu obrączki. Ten natomiast, opowiedział mu, że był świadkiem, gdy sam, pijany, postanowił wyrzucić obrączkę. Towarzystwo powstrzymało go jednak, aby tego nie robił. Wtedy też złoty przedmiot schowano mu w wewnętrznej kieszeni jego własnej marynarki. Gdy 38-latek wrócił do domu, sprawdził swoją garderobę. Obrączka się znalazła. Policja więc przyjęła ponowne wyjaśnienia mężczyzny i wydała odmowę wszczęcia dochodzenia, gdyż faktycznej kradzieży nie było.
   Policjanci apelują także do osób o unikanie zabierania ze sobą wartościowych przedmiotów gdy planują pić alkohol. Może się bowiem zdarzyć tak, że nie wszystkie historie będą miały tak dobre zakończenie, jak ta.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ale niesmak pozostał :)
(2017.07.14)

info

7  
  0
Ciekawe co żona na to?????
(2017.07.14)

info

7  
  0
Oficerowie Polskiej Policji panie podkomisarzu, nawet jeśli piastują stanowisko oficera prasowego, powinni wiedzieć, że pokrzywdzony i świadek składa zeznania, natomiast wyjaśnienia składa podejrzany. Inaczej narażają imię własne i Policji na drwiny i śmieszność.
Stop-Ignorantom (2017.07.14)

info

2  
  0
Gdy planuję pić alkohol, wartościowy przedmiot w postaci żony zawsze zostawiam w domu.
osoba (2017.07.14)

info

5  
  0
"Kochanie wychodze na piwo z kolegami, obraczke zostawiam w domu" - jakos tego nie widze. ..
Bolek123 (2017.07.17)

info

1  
  0