Rozpoznali oszusta

3
04.05.2016
Rozpoznali oszusta
fot. policja
42-letni mężczyzna, który został zatrzymany w Katowicach, jak się okazało, był tzw. kurierem przy dwóch oszustwach „na policjanta”, których dokonano w Elblągu. Wtedy, dwie starsze osoby oszukano na łączną kwotę 20 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty za swoje elbląskie „występy”. Sąd tymczasowo aresztował 42-latka na 3 miesiące.
Elbląskie zdarzenia miały miejsce w marcu 2016 roku. Mężczyzna uczestniczył w oszustwie tzw. metodą „na policjanta” i wyłudził od dwóch starszych osób kwotę 20 tysięcy złotych. Nie spodziewał się, że gdy szedł odebrać pieniądze, zostanie nagrany przez kamerę osiedlowego monitoringu. To właśnie zdjęciem z tego nagrania posłużyli się policjanci, szukając mężczyzny. Umieszczony w internecie materiał został skojarzony z 42-letnim mężczyzną, mieszkańcem Koszalina. Rozpoznała go policjantka, ponieważ 42-latek w Koszalinie również miał zatarg z prawem i miał do czynienia z policją. Informacja została przekazana funkcjonariuszom z Elbląga. Sam 42-latek kilka dni wcześniej trafił do policyjnego aresztu na drugim końcu Polski, w innej sprawie związanej z wyłudzeniem pieniędzy. Okoliczności oraz inne czyny, które ma na koncie, sprawią, że nieprędko opuści więzienne mury. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Powinni jego maskę pokazać publicznie a nie zasłaniać !
(2016.05.04)

info

13  
  0
To co kodeks karny przewiduje - to tak jak wróżka (też przewiduje) - a rzeczywistość jest inna.
okoniowaty (2016.05.04)

info

3  
  0
maciuś w drodze do lombardu
(2016.05.04)

info

1  
  0