Przyłapana na sklepowej kradzieży

4
30.10.2017
Przyłapana na sklepowej kradzieży
fot. policja
Policyjny patrol został wezwany do jednego ze sklepów sportowych. Tam na kradzieży przyłapano 17-letnią Agnieszkę U. Młoda dziewczyna próbowała wynieść ze sklepu odzież za łączną kwotę 529 złotych. Resztę tak rozpoczętego dnia spędziła w policyjnym areszcie. Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze sprawdzając dane zatrzymanej 17-latki ustalili, że jest ona poszukiwana przez sąd w celu doprowadzenia jej do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego za wcześniejsze konflikty z prawem. Tym razem dziewczyna próbowała wynieść spakowaną do torby odzież sportową za ponad 500 złotych. Została zatrzymana w momencie, gdy próbowała wynieść ze sklepu towar. Wcześniej pozdejmowała z niego zabezpieczenia antykradzieżowe, myśląc, że to pozwoli jej niepostrzeżenie opuścić sklep. Przeliczyła się. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Cyt. "Za kradzież zgodnie z kodeksem karnym może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności". A teraz napiszcie ile naprawdę dostanie.
DetektywAmator (2017.10.30)

info

1  
  0
To kłamstwo ! Nieletniej nie grozi taka kara.
(2017.10.30)

info

1  
  3
17 lat może odpowiadać jak pełnoletnia, zwłaszcza recydywa
DetektywAmator (2017.10.30)

info

4  
  0
Trzeba pamiętać że prócz przypiętych alarmów są też naklejki z cewką, czasami producent wszywa alarmy w metki, są też nitki magnetyczne. Najlepiej zrobić sobie torbę wyłożoną szczelnie kilkoma warstwami folii aluminiowej. Eh ta młodzież już nawet nie potrafi z głową kraść, wstyd.
(2017.10.30)

info

3  
  1