Było po godz. 11, gdy pracownica sklepu samoobsługowego zauważyła dwóch mężczyzn zabierających z zaplecza drewniane palety transportowe. Przyjechali oni volkswagenem passatem i jak się później okazało, po raz czwarty zaczęli ładować do bagażnika wspomniane elementy. Na miejsce został wezwany patrol policji. Funkcjonariusze wylegitymowali obu mężczyzn. Jeden to 64-latek, drugi 60-latek. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że kierujący passatem 60-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo cofnięto mu wcześniej uprawnienia. Skradziony towar o szacunkowej wartości tysiąca złotych odzyskano. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 60-latek odpowie dodatkowo za kierowanie autem po alkoholu.
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter