Przyjechali passatem po drewniane palety

4
20.09.2016
Przyjechali passatem po drewniane palety
Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani najpierw przez pracowników sklepu a chwilę później przez wezwany na miejsce policyjny patrol. Chodzi o 64- i 60-latka, którzy postanowili z zaplecza sklepu ukraść drewniane palety. Ich plan się nie powiódł, a jeden z nich odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.
Było po godz. 11, gdy pracownica sklepu samoobsługowego zauważyła dwóch mężczyzn zabierających z zaplecza drewniane palety transportowe. Przyjechali oni volkswagenem passatem i jak się później okazało, po raz czwarty zaczęli ładować do bagażnika wspomniane elementy. Na miejsce został wezwany patrol policji. Funkcjonariusze wylegitymowali obu mężczyzn. Jeden to 64-latek, drugi 60-latek. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że kierujący passatem 60-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie. Co więcej, mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo cofnięto mu wcześniej uprawnienia. Skradziony towar o szacunkowej wartości tysiąca złotych odzyskano. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 60-latek odpowie dodatkowo za kierowanie autem po alkoholu.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ot przedsiębiorcze chłopaki. Zamknęli granicę, to zamiast wziąć się za robotę, to znaleźli nowe źródło dochodu.
cobytuwpisac (2016.09.20)

info

2  
  1
1000 zł za palety wiezione passatem podczas 3 udanych już kursów?? albo vw zrobił passata wersja kontener / plandeka jak renault master albo palety były pozłacane. .. innej możliwości brak
imponderabilia (2016.09.20)

info

5  
  1
@imponderabilia jezeli chcesz kupic nowa palete euro zaplacisz okolo 70zl. Szlifowane uzywki kosztuja w granicach 40-50zl zwykle uzywki dostajesz juz za 15-20zl. takze mysle ze da rade wyciagnac ten 1000:)
(2016.09.20)

info

0  
  2
a gdzie to było w krakowie czy w warszawie?w żabce czy biedronce?
EG (2016.09.20)

info

1  
  0