Przechwycili nielegalne papierosy

7
05.02.2018
Przechwycili nielegalne papierosy
fot. MOSG
Przeszło 210 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej znaleźli w samochodzie skontrolowanym 2 lutego niedaleko Iławy (woj. warmińsko – mazurskie) funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Elblągu. Kontrabandę wartą blisko 145 tys. zł przewozili 47-letni Białorusin i 55-letni Polak, który przyznał się do własności towaru.
Obaj mężczyźni podróżowali dostawczym peugeotem, którego stan techniczny zwrócił uwagę strażników granicznych. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze sprawdzili również wnętrze pojazdu. W środku było 50 kartonów, w każdym ponad 4 tys. papierosów bez wymaganych znaków akcyzy skarbowej. Właścicielem towaru okazał się pasażer pojazdu, 55-letni mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego, który będzie odpowiadał za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
   
   Wobec kierowcy peugeota, 47-letniego obywatela Białorusi, funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę legalności pobytu. Z uwagi na cel i warunki pobytu w Polsce niezgodne z deklarowanymi, zostało wszczęte postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemca do powrotu.
   
kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A Ewka ksywa landryna po 70sztang sprzedaje...
Pan srubka na rowerze (2018.02.05)
@Pan srubka na rowerze - hehheeeee dobre!!!!!
(2018.02.05)
znaczy 1050 sztang chapnęli. To już całkiem, całkiem
vkpjack (2018.02.05)

info

0  
  0
Sruba paczuszki juz nie sprzedaz bo mam taniej
Ewa land (2018.02.05)
@Ewa land - do EWA LAND-masz taniej?-PODRÓBY-hehehe
ttt (2018.02.05)
@Ewa land - za zarobek kup słownik ortograficzny tempaku
(2018.02.05)
boli co
ttt (2018.02.05)