Prowadzili pod wpływem alkoholu

3
03.09.2019
Prowadzili pod wpływem alkoholu
fot. policja
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali pijanego mężczyznę kierującego oplem astrą oraz jednego rowerzystę, który jechał, mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu.
Pierwsza kontrola miała miejsce wczoraj (2 września) przy ul. Wiejskiej. 41-letni mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, gdy jechał osobowym oplem. Policjanci od razu wyczuli od niego zapach alkoholu. Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania autem. Badanie alkotestem wykazało 2,42 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej już nie pojechał.
   Z kolei 55-letni rowerzysta zatrzymany w okolicy Nowakowa miał w organizmie 2,66 promila alkoholu i jechał rowerem. Za to wykroczenie został ukarany 500 złotowym mandatem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Pijany/naćpany kierowca powinien odpowiadać za usiłowanie zabójstwa.
Gosc222 (2019.09.03)

info

3  
  1
blokują
(2019.09.04)

info

0  
  0
czy to takie wielkie wydarzenie że policjant wykonuje swoją pracę? od tego są!!!!!
(2019.09.04)

info

0  
  0