Powrót znad morza zakończony w policyjnym areszcie

10
02.08.2018
Powrót znad morza zakończony w policyjnym areszcie
Najprawdopodobniej wypity wcześniej przez 36-latkę alkohol sprawił, że nie znalazła ona umiaru w swoim zachowaniu wobec policjantów. Kobieta była wulgarna w trakcie podróży autobusem rejsowym, a podczas policyjnej interwencji znieważyła funkcjonariuszy. Konsekwencją będzie dla niej teraz odpowiedzialność przed sądem. Gdy 36-latka została zatrzymana, miała 1,6 promila alkoholu w organizmie.
Upały w ostatnich dniach dają się wszystkim mocno we znaki. Niektórym chyba bardziej niż innym – szczególnie tym, którzy letni wypoczynek łączą z alkoholem. Elbląscy policjanci zostali wczoraj (1 sierpnia) wezwani na interwencję na elbląski dworzec. Tam bowiem w rejsowym autobusie miały awanturować się dwie kobiety. Obie wracały do Elbląga z Krynicy Morskiej.
   Było po godz. 21, gdy patrol pojawił się na dworcu. Kobiety awanturowały się z kierowcą i pozostałymi pasażerami. Nie przebierały w słowach i gestach. 31-latka w związku ze swoim nieodpowiednim zachowaniem została ukarana mandatem za używanie słów wulgarnych. 36-latka nie poprzestała na przekleństwach i zaczęła wyzywać interweniujących policjantów. Kobieta była bardzo wulgarna, a niewybrednych słów używała nie zważając na pozostałych pasażerów i będące obok dzieci.
   W konsekwencji została wyprowadzona z autobusu przez funkcjonariuszy i zatrzymana w policyjnym areszcie za ich znieważenie. 36-latkę poddano badaniu trzeźwości. Wynik badania wskazał 1,6 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania – popełnionego wykroczenia i przestępstwa.
   Zgodnie z art. 141 kodeksy wykroczeń, każdy kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany. Natomiast na podstawie art.. 226 kodeksu karnego, kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Zgadza się teraz kobiety są niesamowicie wulgarne, co kiedyś wcześniej naprawdę było rzadkością. Dają również ostro w gardła, czasami są tak pijane, że kobiecie naprawdę nie przystoi.
(2018.08.02)
W takim wieku się nie wstydzi powinni ja zabrać na izbę wytrzeźwień i wizerunek do mediów teraz kobiety są okrutne w pijackim amoku a dziwią się młodzieży
Zg elblag (2018.08.02)
Nie daj Boże mieć taką za żonę. ..
(2018.08.03)

info

4  
  1
Kobieta a szma ta to dwa inne stwierdzenia kobieta to gracja elegancja i zasady a szma ta wiadomo.
Gentelmen (2018.08.03)

info

5  
  2
Narąbana to do domu!!! Książkowy przykład 500 plus!!!
Jam Ci On (2018.08.04)

info

4  
  3
Kobiety steroryzowaly cały autobus! Matki za dychę! Mam nadzieję że Sąd nie będzie się z nią patyczkował. Jest że 40 świadków!!!
Pisior (2018.08.04)
cóż tak to jest po alkoholu w znacznych ilościach, ( żegnaj rozum, witaj głupoto)
(2018.08.05)

info

2  
  0
Lubie wulgarne,niedopieszczone,pachnace soba,a szczegolnie dzialy ksiegowosci bez klimatyzacji w upalne letnie dni w ktorych pachna 35 latki
Zbyszek1 (2018.08.05)

info

1  
  1
Te dwie panie są doskonale znane w Elblągu
Himera (2018.08.05)

info

1  
  0
@Pisior - I na pewno wszyscy w 40 chętnie pójdą do sądu, prawda? :)
(2018.08.07)