Za 39-letnim Markiem R. wydano trzy listy gończe. Był on poszukiwany do odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności za trzy przestępstwa w tym przywłaszczenie i kradzież z włamaniem. Policjanci zatrzymali go w mieszkaniu. Mężczyzna trafił na rok i cztery miesiące do aresztu.
Pozostali zatrzymani to: 29-letni Kamil R., który miał wystawiony list gończy i do odbycia karę 132 dni pozbawienia wolności oraz 25-letni Kamil P. zatrzymany również do odbycia kary.
- Zdarzają się przypadki, gdy mamy osobę poszukiwaną do odbycia kary 4-8 dni pozbawienia wolności – mówi policjant zespołu poszukiwań elbląskiej komendy. – Są to sytuacje, gdzie ktoś miał zaległą nawet niewielką niezapłaconą grzywnę i po jakimś czasie została ona zamieniona na karę pozbawienia wolności.
W dwóch wczorajszych przypadkach osoby miały 8 i 15 dni pozbawienia wolności właśnie za niezapłaconą grzywnę.
Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter