Policjanci zatrzymali piromana

1
13.02.2017
Policjanci zatrzymali piromana
źródło: PSP w Jarocinie
Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 35–letniego mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie 497 sztuk balotów siana na szkodę dwóch mieszkańców gminy Markusy (pow. elbląski). Podejrzany przyznał się do winy. Powiedział, że zrobił to z głupoty i pod wpływem alkoholu.
Policjanci z Elbląga prowadzili dwie sprawy dotyczące podpalenia balotów z sianem w miejscowości Nowe Dolno (gm. Markusy). Pierwsza z nich miała miejsce w styczniu ubiegłego roku. Wówczas spłonęło 490 balotów z sianem. Straty rolnika to 25 tysięcy złotych. Kolejne zdarzenie miało miejsce 29 stycznia br. Innemu mieszkańcowi Nowego Dolna spłonęło 7 balotów. Straty 560 złotych.
   Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili, że były to podpalenia. W miniony piątek (10 lutego) zatrzymali 35-latka, który przyznał się do zarzucanych mu czynów. Mężczyzna robił to bezmyślnie i pod wpływem alkoholu. Wyjaśnił, że obserwował akcję gaśniczą strażaków. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat wiezienia. Wcześniej był karany za jazdę w stanie nietrzeźwym.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

W pierwszym przypadku balot słomy kosztuje 51,03zł, w drugim 80,00zł. Ciekawe :)
JanRolnik (2017.02.14)

info

0  
  0