Policjanci ujarzmili agresora

1
23.07.2018
Policjanci ujarzmili agresora
183 interwencje policji, 18 osób przewiezionych do wytrzeźwienia oraz ponad 600 kierujących przebadanych na zawartość alkoholu. Efekt: zatrzymanych i wyeliminowanych z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących.
Rekordzistą okazał się 58-latek kierujący skuterem. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie a dodatkowo na drodze do Kadyn spowodował kolizję drogową z samochodem. Na szczęście na drobnych potłuczeniach i otarciach się skończyło. Na tym jednak nie zakończy się odpowiedzialność karna 58-latka. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji. Oprócz grzywny, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.
   Nietypowe zdarzenie mieli również policjanci z patrolu interwencyjnego. W sobotę około godz. 23 otrzymali wezwanie do agresywnego mężczyzny, który przy użyciu noża miał niszczyć wyposażenie wynajmowanego mieszkania. Policjanci obezwładnili i zatrzymali 27-latka. Właściciel mieszkania wycenił wstępnie uszkodzenia na kwotę 2500 złotych. Teraz 27-latek usłyszy zarzut dewastacji. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Śmieszne kary za poważne przestępstwa dla ludzi poważnie niebezpiecznych (często patologicznych), a zwykłego obywatela pracującego, mającego rodzinę który popełni wykroczenie kara się bardzo dotkliwie, czasami kara ta pizbawia te rodziny dochodu etc. A patologia dalej "rozrabia" i śmieje się w twarz organom ścigania i zwykłemu obywatelowi (że płaci podatki na to wszystko).
Johny deer (2018.07.26)

info

0  
  0