Policjanci podsumowali weekend

1
27.08.2018
Policjanci podsumowali weekend
188 interwencji, cztery poszukiwane osoby zatrzymane w policyjnym areszcie, 20 osób przewiezionych do wytrzeźwienia oraz ponad 600 badań wśród kierujących na zawartość alkoholu. Tak przedstawia się miniony weekend w policyjnych statystykach.
Policjanci z ruchu drogowego pracowali przy 14 zdarzeniach. Wśród nich był wypadek. Doszło do niego w minioną niedzielę (26 sierpnia) w miejscowości Jezioro (gm. Markusy). Tam 22-latek, który kierował fordem focusem, nie ustąpił pierwszeństwa dla kia carnival, którym kierowała 26-letnia kobieta. W wyniku zderzenia obydwa samochody „dachowały”. Kierowca focusa doznał złamania obydwu nóg. Najcięższe obrażenia odniósł pasażer kia, który doznał pęknięcia podstawy czaszki i kręgosłupa. Obydwaj poszkodowani trafili do szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie.
   Wśród 600 skontrolowanych kierowców trzech z nich kierowało w stanie nietrzeźwym. Niechlubny rekord przypadł 45-latkowi z Gdyni, który jechał motorowerem na terenie gminy Gronowo Elbląskie. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
   Zanotowano także jedno „50+”. W niedzielę w Nowym Dworze Elbląskim została zatrzymana kobieta, która swoim audi jechała 109 km/h. Przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h i tym samym straciła prawo jazdy.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Polski kierowca
Zbyszek 1 (2018.08.30)

info

0  
  0