Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód

11.06.2018
Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód
Wypożyczył auto i „zapomniał” opłacać składek za jego wypożyczenie. Tak pokrótce przedstawia się sprawa 31-latka, którego policjanci zatrzymali do kontroli. Po sprawdzeniu danych w bazie okazało się, że auto, którym porusza się mężczyzna, figuruje jako przywłaszczone.
Sytuacja miała miejsce przy ul. Płk. Dąbka. Tam został zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna jadący osobowym seatem. W trakcie kontroli okazało się, że auto jest zarejestrowane w policyjnej bazie jako utracone. Mężczyzna oświadczył wtedy, że samochód to auto zastępcze, które otrzymał w użytkowanie i faktycznie nie opłacał od kilku dni składek za wypożyczenie samochodu. Osobowy seat trafił na policyjny parking, natomiast mężczyzna zostanie przesłuchany. Może usłyszeć zarzut przywłaszczenia rzeczy. Za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter