Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym. Powodem tego była jazda po alkoholu. Pierwszy z kierowców został zatrzymany w sobotę na ulicy Zamkowej w Elblągu. 19-letnia dziewczyna kierowała mercedesem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Straciła prawo jazdy, które miała dopiero od kilku miesięcy. Dodatkowo odpowie przed sądem. Kolejny kierowca po alkoholu został zatrzymany w Pasłęku przy ul. Westerplatte. 32-latek jechał volkswagenem golfem. Miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.
Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkową karą jest orzeczenie przez sąd zakazu kierowania pojazdami na określony czas.
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter