Po kłótni z dziewczyną pijany wsiadł za kierownicę

1
23.06.2016
Po kłótni z dziewczyną pijany wsiadł za kierownicę
fot. policja
31-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego najpierw pokłócił się z partnerką, a potem pijany odjechał samochodem. Po przejechaniu kilkuset metrów stracił panowanie nad autem i wylądował w rowie. Policyjne badanie wykazało, że kierowca prowadził, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności.
W minioną niedzielę (19 czerwca) ok. godz. 4 funkcjonariusze straży granicznej poinformowali policjantów o tym, że w przydrożnym rowie leży pojazd. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Jak się okazało, na miejscu w odległości kilkudziesięciu metrów od samochodu, w krzakach, schował się mężczyzna, który początkowo nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Od 31-latka było czuć woń alkoholu, a policyjne badanie było jednoznaczne – mężczyzna miał 2,3 promila w organizmie. Interweniujący patrol poinformował o swoich ustaleniach oficera dyżurnego, który na miejsce skierował kryminalnych. Policjanci przystąpili do ustalania przebiegu zdarzenia oraz przesłuchania świadków.
   Jak wynika ze zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiałuu, pijany 31-latek pokłócił się ze swoją partnerką, a następnie wziął kluczyki do samochodu i odjechał. Po przebyciu kilkuset metrów stracił panowanie nad autem, zjechał na lewe pobocze, a następnie znalazł się w przydrożnym rowie. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

blad. ostatni akapit, "materiałuu"
(2016.06.25)

info

1  
  0