Pijany rowerzysta zatrzymany przez kierowcę

3
20.03.2016
Pijany rowerzysta zatrzymany przez kierowcę
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Mieszkaniec powiatu braniewskiego uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście. Widząc, jak porusza się on całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych kierowców – postanowił zatrzymać swoje auto, a następnie rowerzystę. O całym zdarzeniu zgłaszający powiadomił policjantów. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 68-latka. Okazało się, że jechał mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.
W sobotę po godz. 15 dyżurny policji został poinformowany przez jednego z kierowców o pijanym rowerzyście. Ze zgłoszenia wynikało, że cyklista poruszał się całą szerokością jezdni, a nadjeżdżające pojazdy, by uniknąć zdarzenia drogowego, musiały się zatrzymywać. Rozmówca dodał, że uniemożliwił dalszą jazdę rowerzyście – wspólnie ze swoim pasażerem wysiedli z auta, kazali zejść 68-latkowi z roweru, a następnie spuścili mu powietrze z kół, by być pewnym, że nietrzeźwy uczestnik ruchu nigdzie już nie pojedzie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zbadali stan trzeźwości rowerzysty. Okazało się, że 68-latek jechał mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem.
   
   
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Jakim sądem, kiedyś milicjant jak złapał rowerzystę po pijaku to wetylki wykręcił i tyle w temacie, a tu sądy i tak się trwoni nasze podatki.
Podat56 (2016.03.21)
Ale sensacja ja nie mogę szkoda na sprawę naszych podatków nie lepiej wętylki wykręcić.
ALO67 (2016.03.21)

info

2  
  3
wętylki to wykręcali znajomym, dla obcych niebyło to tamtonie to, tylko wio na kolegium albo jak ostatnio sąd grodzki i było po sprawie. Tam doje. .. .li parę setek do płacenia +godziny społecznie, i to starczylo. po co sądy??wyroki???
(2016.03.21)