Była godzina 16.05, gdy patrol policjantów z Pasłęka postanowił skontrolować jadącą drogą koparkę, a właściwie kierującego nią mężczyznę. 49-latek dmuchał w alkotest i "wydmuchał" 1,5 promila alkoholu. Dalsza kontrola w bazie informatycznej wykazała, że mężczyzna w ogóle nie powinien kierować: po pierwsze przez alkohol, po drugie przez sądowy zakaz obowiązujący do lutego 2019 roku. Koparko-ładowarkę przekazano innej, trzeźwej osobie, która przyjechała na miejsce kontroli 49-latka.
Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter