Okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a w dodatku był nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło, że kierowca w wydychanym powietrzu miał 1,9 promila alkoholu. Dalsza podróż kierującego fiatem zakończyła się wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie.
Ponadto w minionych dniach funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili wspólnie z policją działania pod hasłem „listopadowy weekend”, mające na celu kontrolę drogową osób i środków transportu poprzez objęcie nadzorem dróg Warmii i Mazur.
Pomimo wielu apeli służb mundurowych w dalszym ciągu rośnie liczba nietrzeźwych kierowców. Z policyjnych statystyk (KWP Olsztyn) wynika, że w miniony weekend na terenie naszego województwa zatrzymano 37 kierujących pod wpływem alkoholu (o 10 więcej niż w ubiegłym roku w tym samym czasie).
por. SG Mirosława Aleksandrowicz, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter