Patrzył przez wizjer, aż w końcu otworzył

7
14.07.2016
Patrzył przez wizjer, aż w końcu otworzył
37-letni mężczyzna, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary, nie chciał otworzyć drzwi policjantom. Mężczyzna udawał, że nie ma go w domu. Funkcjonariusze słyszeli jednak, jak ten chodzi po mieszkaniu i co chwilę patrzy przez wizjer. Od dziś przez najbliższe 3 lata role patrzenia przez wizjer nieco się odwrócą.
Janusz M. był poszukiwany do odbycia zasądzonej wcześniej kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Ma on dość bogatą kartotekę, a przewijały się w niej artykuły z kodeku karnego m.in za.: włamanie, groźby czy nawet rozbój. Mężczyzna chciał za wszelką cenę uniknąć odpowiedzialności i gdy pod drzwiami swojego mieszkania zobaczył policjantów, stwierdził, że nie wpuści ich do środka, i na tym, na jakiś czas „zagrożenie” się skończy. Wizyta kryminalnych pod drzwiami mieszkania przeciągała się jednak, ponieważ, aby wyważyć drzwi, wezwali straż pożarną. 37-letni mężczyzna przebieg sytuacji śledził cały czas przez wizjer w zamkniętych drzwiach mieszkania. Śledził, a gdy zobaczył strażaków z narzędziami, które pozwalają wyjąć drzwi razem z futryną, stwierdził, że sam je otworzy. 37-latka przejęli policjanci i przetransportowali do aresztu śledczego. Teraz spędzi on tam najbliższe 2 lata i 10 miesięcy.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Janusz trzymaj się
okaoa (2016.07.14)

info

3  
  13
a ty co okaoa czy kakao kumpel spod celi ??
zgrredd (2016.07.14)

info

15  
  1
zgredziu uspokój się
okaoa (2016.07.14)

info

4  
  11
Szkoda chlopa , trzymaj się
Karierl (2016.07.14)

info

2  
  14
mógł nie otwierać, bez nakazu mieliby włamanie z rozbojem.
(2016.07.14)

info

3  
  11
Trzymaj sie
Jakuzioa (2016.07.14)

info

2  
  9
Ale z niego. .. .. Janusz uników.
(2016.07.14)

info

8  
  0