Nieletni odpowiedzą za kradzież roweru

5
17.11.2016
Nieletni odpowiedzą za kradzież roweru
Sąd rodzinny zdecyduje o dalszym losie 16-latka oraz jego dwóch nieletnich znajomych. Jak wynika z ustaleń kryminalnych, 16-latek najpierw ukradł rower, a później przekazał go kolegom, by pomogli go ukryć przed policjantami. Skradzione mienie, rozłożone na części zostało odzyskane przez funkcjonariuszy.
11 listopada do oficera dyżurnego braniewskiej policji zgłosił się zaniepokojony ojciec. Mężczyzna oznajmił funkcjonariuszom, że skradziono rower należący do jego 13-letniego syna. Wartość strat zgłaszający wycenił na 1200 zł. Mężczyzna dodał, że bezskutecznie szukał z rodziną roweru jeżdżąc po mieście, postanowił więc zwrócić się o pomoc do policjantów. Sprawą zajęli się kryminalni.
   Kilka dni po otrzymanym zgłoszeniu funkcjonariusze dotarli do nieletniego, który był odpowiedzialny za zdarzenie. Z ustaleń policjantów wynika, że 16-latek ukradł cudzy rower spod jednej z braniewskich szkół. Po przyjechaniu do domu postanowił go ukryć przed matką, a także przemalować, by nikt go nie rozpoznał. Swoją pomoc przy ukryciu roweru zaoferowali 16-latkowi jego dwaj znajomi. Nieletni zabrali mienie do siebie i rozkręcili na części.
   Teraz żaden z chłopców nie uniknie już odpowiedzialności. Całość materiałów zostanie teraz przekazana do sądu rodzinnego, który zdecyduje o dalszym losie nieletnich.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

gang albanii
Polska_skisla (2016.11.17)

info

2  
  0
Chyba gang zj*banii
asdsssd (2016.11.17)

info

0  
  0
Upier... łapy i zabrać prawo do renty.
(2016.11.17)

info

3  
  1
Wpier im tak aby przez rok na tyłku nie usiedli.
Wk..ny (2016.11.19)

info

1  
  0
To tylko dzieci...
Hahahahabeka (2016.11.21)

info

0  
  0