Nie zatrzymał się do kontroli, zatrzymali go policjanci

1
15.05.2018
Nie zatrzymał się do kontroli, zatrzymali go policjanci
fot. policja
27-letni mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Policjanci zmusili go do zatrzymania uniemożliwiając mu dalszą jazdę.
Sytuacja miała miejsce w Elblągu na ul. Warszawskiej. Tam nie zatrzymał się do kontroli mężczyzna kierujący skodą octavią. Policjanci pojechali za nim włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie patrol zrównał się i wyprzedził octavię, a następnie uniemożliwił mu dalszą jazdę. Okazało się, że za kierownicą skody siedział 27-latek. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i był już karany za kierowanie autem bez uprawnień. Chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ liczył się z wysoką karą za kierowanie bez uprawnień.
   Teraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Czyn ten jest przestępstwem – art. 178 b kodeksu karnego i grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

trzeźwy to i kara będzie minimalna, co innego gdyby był pijany.
(2018.05.15)

info

0  
  0