Czas wypoczynku to czas szczególny. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo, swoje, swoich bliskich oraz sąsiadów. Jest to bowiem okres, w którym nie próżnują złodzieje i włamywacze, którzy wtedy właśnie chwytają się różnych metod, aby zdobyć wartościowe przedmioty lub pieniądze.
Nie przechowujmy zatem dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki. Zwróćmy też uwagę na podręczne torby, nie pozostawiajmy ich bez opieki.
Jeżeli w długi majowy weekend wybieramy się do rodziny lub znajomych pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my odpoczywamy, nie odpoczywają złodzieje. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia.
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter