Napadł na sklep, szybko wpadł w ręce policji

1
16.02.2018
Napadł na sklep, szybko wpadł w ręce policji
fot. policja
Policjanci z Pasłęka zatrzymali 36-letniego mężczyznę pod zarzutem rozboju. Podejrzany jest o napad na ekspedientkę sklepu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca groził kobiecie i zrabował utarg ze sklepu. Niemal bezpośrednio po zdarzeniu został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Teraz odpowie za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Do napadu doszło wczoraj (15 lutego) przy ul. Ogrodowej w Pasłęku. Około godz. 19 do sklepu wszedł mężczyzna i wyjął zza pazuchy długi, kilkunastocentymetrowy nóż. Grożąc nim ekspedientce zażądał wydania pieniędzy. Zrabował cały utarg i uciekł. Po zdarzeniu kobieta zadzwoniła pod numer 997. Na miejsce przyjechali policjanci kryminalni, technicy i przewodnicy psów służbowych. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanego i już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Pasłęka.
   Okazał się nim znany wcześniej policjantom 36-letni pasłęczanin. W przeszłości karany był za kradzieże. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali także skradzione pieniądze. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwoli prokuratorowi na złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Żeby jeszcze znalazło się te 30 tysięcy złotych co zniknęło z sejfu w komisariacie kilka lat temu...
prawo równe dla wszystkich (2018.02.16)

info

3  
  0